Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Медведчук назвав три помилки Зеленського у тлумаченні «формули Штайнмайєра»

У чому полягає «формула Штайнмайєра» і в чому помиляється президент Зеленський, розповів голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат IX скликання Віктор Медведчук у кулуарах Верховної Ради.

Парламентарій загалом позитивно оцінив домовленості, досягнуті 1 жовтня в Мінську. «Можу сказати, що це початок шляху. Ми підтримуємо подібні кроки щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, на неконтрольованих територіях. Ми вважаємо, що "формула Штайнмайєра" – це принцип дорожньої карти з реалізації окремих пунктів Мінських угод. Ми виступаємо за те, що Мінські угоди є безальтернативними. Вони мають бути виконані. І це може привести до миру і припинення бойових дій», – заявив політик.

Відповідаючи на запитання журналістів, чим є «формула Штайнмайєра», Віктор Медведчук пояснив: згідно з цим документом, після проведення виборів на неконтрольованих територіях набуває чинності на тимчасовій основі закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», прийнятий ще у вересні 2014 року. «На постійній основі він починає діяти після того, як ОБСЄ та відповідні контролюючі органи з боку ОБСЄ перевірять вибори на відповідність нормам БДІЛ і зроблять свій висновок. Тоді цей закон набуде чинності на постійній основі та запрацює на повну силу», – розповів політик.

Також Медведчук заявив, що не погоджується з тим, як трактує «формулу Штайнмайєра» президент Зеленський. «Вчора пан Зеленський говорив з приводу так званого нового закону про особливий статус, тому що строк дії цього закінчується 31 грудня поточного, 2019 року (в цьому він має рацію). Але помиляється президент в іншому: справа в тому, що "формула Штайнмайєра" стосується саме того закону, який був прийнятий Верховною Радою і який є сьогодні, але заблокований».

Віктор Медведчук зазначив, що президент помиляється і у тлумаченні питання кордонів. «Під час свого брифінгу Зеленський сказав про те, що це буде тоді, коли кордони будуть під контролем України. Це теж не відповідає ні "формулі Штайнмайєра", ні Мінським угодам. Тому що в Мінських угодах чітко записано, що контроль над кордоном між Україною і Росією починає встановлюватися в перший день після виборів і закінчується після внесення змін до Конституції щодо особливого статусу».

Крім того, Медведчук підкреслив, що закон про вибори має бути прийнятий Верховною Радою відповідно до Конституції України, але при цьому питання модальності виборів повинне узгоджуватися з Донецьком і Луганськом.

«Згідно з Мінськими угодами, умови проведення виборів, модальності виборів узгоджуються із представниками Донецька і Луганська. Тільки у цьому разі закон прийнятий після голосувань і може слугувати підставою для оголошення і проведення виборів», – зазначив політик.

Як голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук запевнив, що фракція підтримає ініціативи президента, спрямовані на виконання Мінських угод, зокрема щодо реалізації «формули Штайнмайєра».

Опубліковано: 2 жовтня 2019
×
Приєднатися