Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Медведчук: Лукашенко відіграє важливу роль у питаннях мирних переговорів щодо Донбасу

18 липня Віктор Медведчук на запрошення Володимира Путіна відвідав Санкт-Петербург. Президент Російської Федерації провів зустріч із головою Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком, в якій взяв участь президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Зокрема, Медведчук зазначив, що на зустрічі обговорювалися питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі, припинення бойових дій. «Ви знаєте, що Олександр Григорович Лукашенко відіграє важливу роль у питаннях мирних переговорів. Він із задоволенням ще у 2015 році надав майданчик переговорний і продовжує його забезпечувати організаційно до цього часу. Він відіграв важливу роль у питаннях установлення миру і виконання Мінських угод», – сказав Медведчук на прес-конференції.

Також він зазначив, що на зустрічі повідомив президенту РФ і президенту Білорусі подробиці Плану-концепції врегулювання кризи на Південному Сході України, який раніше представив у Європарламенті.

«Путін підтвердив, що ми сприймаємо позитивно мирні ініціативи, ми позитивно підтримуємо мирний план, який запропонований «Опозиційною платформою – За життя», тому що він знає про те, що цей план заснований на Мінських угодах. І фактично ось деякі деталі, які цікавили Володимира Володимировича Путіна, я йому вже пояснював після того, як переговори з ним продовжилися. Цим же цікавився Олександр Григорович Лукашенко, тому що він особа зацікавлена. Він відомий миротворець. Більш того, він неодноразово пропонував свої послуги для відновлення миру і для виконання миротворчих функцій між Україною і Росією», – розповів голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя».

Крім того, він заявив, що сьогодні потрібно налагодити прямі переговори між Києвом, Донецьком і Луганськом, між Києвом і Москвою. «Це і є запорука успіху в майбутньому для того, щоб настав мир», – упевнений політик.

«Ми обговорювали суть прямих переговорів. І Олександр Григорович Лукашенко теж підтримав думку про те, що треба розмовляти. Адже він колись висловив свою точку зору ще в далекому 2014 році, коли його запитали: а що робити далі? Він каже: «Дивіться, а де конфлікт? На якій території? На території України. Хто повинен ініціювати сьогодні переговори? Влада в Україні». Адже це сказав тоді, повторив напочатку року. І це правильно. Тому що, а яким чином можна досягти миру? Тільки шляхом переговорів. Прямі переговори – це той ключ, це та можливість і це той шлях, який може привести до позитивного результату», – підсумував Медведчук.

Опубліковано: 19 липня 2019
×
Приєднатися