Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Медведчук – Зеленському: На Донбасі продовжують гинути люди, ви повинні досягти миру

На Донбасі продовжують гинути люди, і саме президент країни повинен досягти миру. Таку думку висловив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук у відкритому листі до президента України Володимира Зеленського.

«Замість обіцянки покінчити з бідністю сьогодні настала епоха злиднів, замість того, щоб припинити протистояння і домогтися миру за будь-яку ціну, як обіцяв нам чинний президент, тривають бойові дії. Гинуть люди, знищується інфраструктура. Ця тема, ця проблема залишається найактуальнішою. Мінські угоди – це єдиний документ, який після ухвалення був ратифікований резолюцією Радбезу ООН і перетворився на міжнародно-правовий акт. Який може принести мир на Південний Схід України. Який може повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас. Саме це передбачається як головна стратегічна мета нашого мирного плану щодо Донбасу, який ухвалений партією і для реалізації якого сьогодні ми робимо все необхідне», ‒ зазначив Медведчук.

«Мінські угоди ‒ це те, що треба виконувати, а не шукати шляхи, як обійти і перейти, як часто звучить, на жаль, із вуст президента, до варіанту В або до варіанту С, тобто до якихось інших форматів чи інших рішень, які перебувають поза дією або поза регулюванням Мінськими угодами», ‒ додав нардеп.

«І тому в цьому випадку не треба винаходити велосипед, розповідати казки щодо якихось представників Донбасу, які до Донбасу сьогодні не мають стосунку, а головне ‒ не можуть ухвалювати рішення, які дозволяють встановити мир там, чи говорити про якісь нові формати, згадуючи "будапештський". Можна ще згадати "женевський". Усі ці формати закінчилися саме тому, що виник "нормандський формат", з'явилися Мінські угоди, які були, як я вже сказав, затверджені резолюцією Радбезу ООН. І цим шляхом треба йти, тому що іншого немає. Чи є альтернатива Мінським угодам? Є. Це втрата Донбасу для України. І ми не повинні цього допустити. Насамперед не має права допустити це президент країни, пан Зеленський», ‒ підкреслив політик.

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що українська влада зобов'язана налагодити прямий діалог з Донецьком і Луганськом.

 

Опубліковано: 23 червня 2020
×
Приєднатися