Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук: Вилучити з Конституції особливий статус російської мови неможливо

Внесення змін до статті 10 Конституції України, яка стосується вільного розвитку, використання і захисту в країні російської мови, не може бути. Про це на брифінгу біля Верховної Ради заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

«Теоретично це можливо, практично – цього не може бути з однієї простої причини: коли 1996 року приймалася Конституція, законодавці мудро передбачили низку питань, які стосуються внесення змін до Конституції. Було виділено в окрему категорію статус змін до Конституції, що стосується норм, передбачених розділами I, III і XIII. Ми зараз говоримо про розподіл I – статтю 10 Конституції. До неї можна внести зміни, тільки якщо в парламенті набереться 300 голосів, а потім це буде підтверджено на всеукраїнському референдумі», – пояснив парламентарій.

Політик переконаний, що сьогодні знайти в парламенті 300 голосів за вилучення з Конституції норми про особливий статус російської мови неможливо, тому що в нашій країні багато російськомовних громадян.

«Практично сьогодні це зробити неможливо, бо прихильників російської мови велика кількість, і ця кількість не дасть можливості підтвердити це на референдумі. Фактично про це свідчать усі соціологічні дослідження, проведені протягом останнього місяця», – резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, згідно зі статтею 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

При цьому держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Крім того, в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Опубліковано: 2 липня 2020
×
Приєднатися