Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Медведчук: Ідею міжпарламентського виміру «нормандського формату» в Парижі зустріли на ура

Члени Сенату і Національних зборів Франції (Національної асамблеї) з великим інтересом сприйняли ідею «Парламентського виміру "нормандського формату"» і висловили готовність долучитися до роботи, щоб сприяти виконанню Мінських угод. Про це розповів голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук після презентації у Франції ініціативи щодо створення об'єднання парламентаріїв країн ‒ учасниць «нормандського формату», покликаного сприяти відновленню миру на Сході України.

23 січня голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук відвідав Париж, де зустрівся з депутатами верхньої та нижньої палат парламенту Франції, дипломатами і представниками ділових кіл країни. Як зазначив Віктор Медведчук, зустріч у Люксембурзькому палаці була вельми результативною.

«Інтерес величезний... І це, безумовно, і радує, і надихає. І ми вважаємо, що та ініціатива, яка була зареєстрована в парламенті, у Верховній Раді України ‒ створення міжфракційного депутатського об'єднання, ‒ вона має право на існування, і ці ідеї цікаві», ‒ сказав Віктор Медведчук журналістам після зустрічі, що відбулася.

Він також зазначив, що була дуже конструктивна розмова з сенаторами і депутатами Національних зборів Франції й багато хто вже готовий долучитися до роботи.

«До того ж, ми вже сьогодні знаємо про те, що реалізацію ініціативи, яка була зафіксована в парламенті України, про створення міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція" підтримують і готові в цьому брати участь близько 40 сенаторів і 26 депутатів Національних зборів Франції», ‒ розповів політик.

Він також зазначив, що у парламентаріїв Франції до українських депутатів було чимало запитань, які стосувалися не лише мирного плану з врегулювання ситуації на Донбасі, запропонованого партією «Опозиційна платформа ‒ За життя». Французькі депутати також цікавилися тим, як українська опозиція оцінює ситуацію на Сході України після паризької зустрічі в «нормандському форматі», що відбулася 9 грудня.

Як вважає Віктор Медведчук, якщо говорити про виконання того, про що домовилися в Парижі 9 грудня, то, крім обміну, більше жодного кроку, спрямованого на реалізацію досягнутих угод, не було. Він зауважив, що не було ні розведення сил уздовж усієї лінії зіткнення, ні припинення вогню, немає зрушень й в імплементації «формули Штайнмайера» в українське законодавство.

На думку Віктора Медведчука, дати новий імпульс реалізації Мінських угод може діалог парламентаріїв України, Росії, Франції та Німеччини.

Політик розповів, що вже наступного тижня планується зустріч у Німеччині, з депутатами Бундестагу, і висловив надію, що ідею «Парламентського виміру "нормандського формату"» так само позитивно сприймуть і в Німеччині, ще одній країні ‒ учасниці «нормандського формату».

«Ми продовжуватимемо питання організації міжпарламентського виміру "нормандського формату", тому що цю ідею сьогодні зустріли фактично на ура представники і Сенату, і Національних зборів. І вважаю, що цей діалог треба продовжувати для того, щоб надати допомогу головам держав "нормандської четвірки" в досягненні та більш ефективній реалізації нормандських угод», ‒ зазначив Віктор Медведчук. Він поінформував, що запланована також окрема зустріч із депутатами Державної Думи РФ, а після ‒ загальна зустріч з парламентаріями всіх країн «нормандської четвірки».

Опубліковано: 24 січня 2020
×
Приєднатися