Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук і Волошин взяли участь у міжнародному круглому столі, присвяченому безпеці в період пандемії

В умовах пандемії стало очевидно, що всі країни повинні об'єднати зусилля, щоб вистояти і подолати коронавірус, який став спільним для всіх викликом. Настав час забути про протиріччя та чвари, щоб впоратися з цією страшною загрозою.

Про це йшлося на міжнародному міжпартійному круглому столі «Співпраця у сфері безпеки в період пандемії COVID-19», що відбувся 14 липня 2020 року. Організатором виступила партія «Єдина Росія», яку представляв її голова Дмитро Медведєв.

Незважаючи на відмінність у позиціях та ідеологічних засадах, необхідна співпраця політичних партій, парламентів і виконавчої влади ‒ саме така взаємодія допоможе подолати страшний виклик, з яким зіткнулося людство у XXI столітті. Таким був лейтмотив круглого столу, що відбувся.

Партію «Опозиційна платформа ‒ За життя» на цьому заході представляли голова Політради Віктор Медведчук і керівник міжнародного напрямку роботи партії Олег Волошин.

Голова Політради «Опозиційної платформи ‒ За життя» Віктор Медведчук подякував організаторам, які виступили з ініціативою провести круглий стіл, присвячений такій актуальній темі, й додав, що необхідно об'єднуватися навколо ООН, тому що це єдина організація, яка може об'єднати зусилля в боротьбі з цією проблемою. Медведчук також зазначив: на жаль, сьогодні заклики, що стосуються скасування санкцій, які лише погіршують економічну ситуацію, і заклики припинити бойові дії залишаються непочутими.

Манфред Грунд, керуючий справами фракції ХДС/ХСС, заявив, що в цій ситуації необхідно не допустити, щоб яка-небудь держава могла скористатися періодом нестабільності для розпалювання конфліктів. «Ми підтримуємо заклики Генерального секретаря ООН, який закликав припинити вогонь і реалізовувати інші заходи», ‒ додав німецький політик.

Віктор Медведчук також підкреслив важливість припинення вогню, припинення бойових дій. «В Україні, треба це зазначити, коронавірус наклався на проблему, яка є проблемою № 1 для країни останні 6 років ‒ як за колишньої, так і за нинішньої влади. Це проблема мирного врегулювання на Донбасі. Це дійсно найбільший біль сьогодні в Україні, як і те, що влада, сьогоднішня влада пана Зеленського та його команди, завела у глухий кут це питання. Так відбувається, на превеликий жаль для нашої партії, яка запропонувала мирний план врегулювання і реалізує його на всіх рівнях, зокрема й міжнародному. Це викликає величезну стурбованість, і ми розуміємо, що влада Зеленського не може встановити мир на Донбасі».

З огляду на обговорення проблеми коронавірусу Медведчук розповів лідерам політичних сил іноземних держав про ту боротьбу, яку веде партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» проти діяльності бактеріологічних лабораторій, розміщених Сполученими Штатами на території України ще 15 років тому.

Медведчук особливо підкреслив, що необхідно підвищити в міжнародних відносинах роль Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення. «Протягом 15 років ведуться переговори про підписання протоколу до цієї Конвенції. На жаль, сьогодні існує можливість для деяких держав, зокрема США, проводити дослідження на території інших держав на шкоду цим державам. Я вважаю, що ми повинні підтримати всі країни, які ведуть боротьбу за підписання цього документа, зокрема й Росію, яка добивається його прийняття».

У круглому столі також взяли участь: Сун ТАО, завідувач Міжнародного відділу Центрального комітету Комуністичної партії Китаю; Андрос КІПРІАНУ, генеральний секретар Партії трудового народу Кіпру (АКЕЛ); Манфред ГРУНД, керуючий справами фракції ХДС/ХСС, спікер фракції з питань зовнішньої політики; Йоахім ПФАЙФФЕР, спікер фракції ХДС/ХСС з питань економічної та енергетичної політики; Ітіро АЙСАВА, голова Парламентської асоціації японсько-російської дружби, член парламенту, депутат від Ліберально-демократичної партії Японії; Арман КИРИКБАЄВ, перший заступник голови партії «Nur Otan»; Марко ДЖУРИЧ, заступник голови Сербської прогресивної партії; Тоні Сітхембізо ЙЄНГІНІ, голова національного підкомітету АНК з питань миру і стабільності (ПАР); Джевдет Йилмаз, заступник голови Партії справедливості та розвитку Туреччини з міжнародних питань; Хоанг Бінь Куан, завідувач міжнародного відділу ЦК Комуністичної партії В'єтнаму.

Дмитро Медведєв, підбиваючи підсумки конференції, зауважив, що ключовим результатом дискусії є висновок про необхідність поставити людей на перше місце: «Пандемія зрівняла країни: великі і малі, ті, що сильно постраждали і не дуже. У нас різні погляди з якихось окремих питань, але ця різниця в поглядах не повинна заважати вибудовуванню повноцінної співпраці в епоху пандемії коронавірусу».

Опубліковано: 14 липня 2020
×
Приєднатися