Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Медведчук і Рабінович в Москві подякували Зеленському та Авакову за зусилля щодо обміну полоненими

У п'ятницю, 30 серпня, керівники політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович і Віктор Медведчук відвідали московське СІЗО «Лефортово», де зустрілися з українськими політв'язнями Миколою Карпюком і Станіславом Клихом.

Політики привезли хлопцям гостинці з Батьківщини і передали подарунки та листи від рідних. Вадим Рабінович і Віктор Медведчук запевнили, що і Карпюк, і Клих - «в нормальній формі, добре виглядають, оптимістично налаштовані». «Знаходження в таких стінах нікого не прикрашає, але все нормально», - повідомив Вадим Рабінович.

Під камери телеканалів, в тому числі і російських, Вадим Рабінович і Віктор Медведчук подякували нове керівництво України за активізацію процесу обміну полоненими, підкресливши при цьому, що за минулої влади ця робота навмисно гальмувалася.

«Сьогодні це, безумовно, інша ситуація - держава знову займається цим питанням. Нова влада веде переговори, в тому числі, але по своїй лінії, веде їх і міністр внутрішніх справ, і досить успішно. Ця влада робить реальні кроки, на відміну від «режиму Порошенка», який протягом двох років спеціально гальмував практично всі обміни - і ті, які Віктор Володимирович Медведчук підготував до цього, і ті, які повинні були відбутися (коли-небудь ми про це розповімо більше)», - розповів Вадим Рабінович.

Політик нагадав, що «завдяки зусиллям Віктора Володимировича Медведчука, на сьогоднішній день близько 900 осіб вже перебувають вдома зі своїми родинами. І я сподіваюся, що до цього списку додадуться ще кілька наших хлопців. Я ще раз хочу подякувати, і в першу чергу, тих, хто щодня займається питанням звільнення українців. Наша держава, яка цим займається, і нехай продовжує це робити. Україна почала трошки змінюватися і, слава Богу! Ми віримо, що країна буде змінюватися далі і більше. А з хлопцями все буде добре!» - підкреслив Вадим Рабінович.

Віктор Медведчук, в свою чергу, розповів про складнощі в питанні звільнення українців, і «пов'язані вони із звинуваченнями, які пред'явлені хлопцям і за якими вони засуджені в Російській Федерації».

«Але сьогодні це питання серйозно просунувся. Можливим це стало після зміни влади, після приходу нової команди Зеленського, яка реально почала займатися питаннями саме обміну, тому що ми можемо займатися і просити тільки про звільнення, тобто, про односторонні дії... Це вселяє надію на те, що найближчим час цей обмін відбудеться, і в цей обмін будуть включені ті люди, про звільнення яких ми ставили питання тривалий час», - заявив Віктор Медведчук.

Те, що проблеми були, підтвердив і Вадим Рабінович.

«Чи були проблеми? Так! Особливо з тими людьми, які були заарештовані в Росії. Але я не буду вам нічого більше розповідати. Запевняю вас, ми приїхали ні за медалями, ні за орденами, і точно не для того, щоб першими щось розповідати «на камеру». Ми просто робимо свою роботу, і приїхали виправити деякі моменти, можливо, чимось допомогти. А далі ми навіть не хочемо на цю тему говорити з однієї простої причини: чим менше на тему звільнення говориш, тим швидше люди будуть вдома», - підкреслив Вадим Рабінович.

Нагадаємо, народний депутат України і співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович раніше відвідував Миколу Карпюка у «Володимирському централі», а зараз відвідав і в «Лефортово».

Родичі Миколи особисто зверталися до Вадима Рабіновича з проханням допомогти в його звільненні. Сам же політик сподівається, що вже найближчим часом з'являться хороші новини і в першу чергу для тих, хто знаходяться в «Лефортово». «Хлопці, все буде добре - вже все буде добре!» - заявив співголова партії «Опозиційна платформа - За життя».

Опубліковано: 30 серпня 2019
×
Приєднатися