Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук: Голосування за заяву щодо Білорусі спрямоване проти інтересів України

Білорусь була останнім сусідом, з яким Україна ще не зіпсувала відносини і який дуже важливий для нашої країни: це і спільний кордон, і торгово-економічні відносини, і переговорний майданчик для мирного врегулювання.

Про це 16 вересня 2020 року в інтерв'ю представникам ЗМІ біля Верховної Ради України заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук.

Політик зазначив, що прийняття постанови про невизнання виборів в Білорусі – це чергові підступи, це політика «партії війни», що сьогодні демонструється в парламенті.

«"Партію війни" представляють у нас частина "Слуги народу", це насамперед представники Сороса та інших міжнародних організацій, це фракція "Голос", це фракція "Європейська солідарність" Порошенка, це фракція "Батьківщина", які вважають, що сьогодні їхня оцінка виборів у Білорусі є принциповою. І українською мовою це звучить так: "конче необхідною для інтересів України". Я категорично так не вважаю, тому що Білорусь – це наш сусід, до речі, останній сусід, з яким у нас були більш-менш нормальні відносини, зокрема й економічні. Білорусь – це енергетичний партнер України».

Політик навів статистичні дані, що свідчать про важливість економічного співробітництва України і Білорусі.

«За перше півріччя 2020 року 31% (вдумайтесь!) нафтопродуктів сьогодні поставлено в Україну з Білорусі. Я вам можу озвучити підсумки попередніх років: це приблизно 24–28% дизельного палива щорічно поставляється в Україну з Білорусі, це 24–26% скрапленого газу і це 45% всіх бензинів. Вдумайтесь у те, яким важливим, економічно важливим, енергетичним партнером є для нас Білорусь. І кордон між Білоруссю і Україною – 1084 км. Я ще раз підкреслюю, це останній наш сусід, з яким ми подібними заявами розриваємо будь-які відносини, псуємо їх, попри те, що думка у наших людей зовсім інша».

Медведчук прокоментував соціологічні дані щодо ставлення українців до міжнародних лідерів: згідно з результатами опитувань «на першому місці якраз пан Лукашенко – від 45% до 54% довіри дають наші громадяни білоруському лідерові».

«І тому все, що відбувається в Білорусі, – це внутрішня справа Білорусі. Україна не повинна була, не мала права вести себе так, як це зазначено в тій заяві, яку прийнято у Верховній Раді. Знову-таки це все зроблено на догоду «партії війни». На догоду розриву відносин з усіма нашими сусідами. Ось це і є державні інтереси, ось це і є національна безпека, тому що вона сьогодні зазнає серйозних ударів і серйозних ризиків, зокрема й енергетична незалежність України. Тому що третина поставок нафтопродуктів із Білорусі – це дуже серйозно. Якщо завтра вони припиняться з якої-небудь причини, а в цьому випадку може бути лише політична причина, це важкі наслідки для нашої країни», – підкреслив політик.

Він також нагадав, що Мінськ із 2015 року продовжує залишатися майданчиком мирного врегулювання.

«Це треба цінувати, це треба поважати і на це треба зважати. Але ті, хто вчора голосував (а їх набралося ледве більше необхідної кількості – 228 голосів), якраз і хочуть зірвати мінський переговорний процес, зробити все для того, щоб не дати досягти мирного врегулювання, перешкоджати поверненню Донбасу в Україну, а України на Донбас. Це мета "партії війни", яка все більше проявляється в цьому парламенті. І, на превеликий жаль для мене, для нашої партії, частина фракції «Слуга народу» теж іде у фарватері подібних дій, спрямованих проти інтересів України», – резюмував Віктор Медведчук.

Опубліковано: 16 вересня 2020
×
Приєднатися