Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук: Без миру на Донбасі питання розвитку країни та економіки ми не вирішимо

Повернення України до ПАРЄ, безумовно, є правильним рішенням, ми маємо брати участь у максимальній кількості міжнародних майданчиків, щоб донести свою позицію, зокрема й позицію парламенту України, заявив журналістам голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук. Коментуючи намір української делегації повернутися до ПАРЄ, парламентарій сказав: «Неучасть ‒ це було прерогативою колишньої влади, влади, яку можна назвати "партією війни". "Партія війни", на жаль, сьогодні продовжує свої традиції, хоч і відійшла в історію».

На думку політика, нинішня влада повторює багато тез «партії війни», і саме з цим були пов'язані вагання щодо повернення до ПАРЄ. Однак, вважає парламентарій, українська делегація має повернутися до роботи в ПАРЄ. «Звичайно ж, треба брати участь, звичайно ж, треба використовувати міжнародний майданчик. Звичайно ж, ми повинні входити у цей європейський політикум, зокрема щодо представництва наших парламентаріїв у Раді Європи», ‒ заявив Медведчук.

Політик також розповів, які питання мають порушуватися на міжнародному рівні: «Це питання миру, це питання виконання Мінських угод, це мирне врегулювання і припинення бойових дій на Донбасі. Я думаю, що на сьогодні це головне питання. І парламентарії України теж мають шукати соратників, мають шукати тих, хто підтримує Україну в цьому питанні, бо це залишається головним питанням для України та українських громадян. І без вирішення цього питання, без миру на Південному Сході нашої країни, на жаль, усі інші питання: розвиток країни, розвиток економіки, поліпшення соціальної сфери, розбудова суверенної, незалежної держави ‒ все це ще непевне, поки ми не розв'яжемо проблему мирного врегулювання».

Як відомо, 24 грудня минулого року в російському парламенті відбулися переговори голови Держдуми В'ячеслава Володіна та голови Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя», народного депутата, голови Міжфракційного депутатського об'єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція» Віктора Медведчука. Під час зустрічі український політик зазначив, що парламенти цих країн можуть внести свою лепту у виконання Мінських угод, посприяти «нормандському формату» в пошуку і реалізації мирних ініціатив.

Опубліковано: 14 січня 2020
×
Приєднатися