Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Лідери ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ провели зустріч з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і керівництвом «Єдиної Росії»

У середу, 10 липня, в Москві Співголови ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко і Вадим Рабінович, голова Політради партії Віктор Медведчук, народний депутат Тарас Козак провели зустріч прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим. Також на зустрічі були присутні голова Вищої ради партії «Єдина Росія» Борис Гризлов, перший заступник голови Державної Думи Олександр Жуков, керівник фракції «Єдиної Росії» Сергій Неверов.

В ході зустрічі обговорили відновлення миру на сході України, газові контракти, економічні та гуманітарні питання, міжпартійну співпраця.

«Ми практично поставили крапку в підготовці прямих контрактів на постачання російського газу. Завдяки цьому він буде на 25% дешевше, ніж зараз, коли отримується по так званому реверсу. Це суттєве полегшення і для економіки, і для людей. Це зниження комунальних тарифів та в цілому зниження цін по країні. І впродовж серпня цей контракт буде укладено. Ми проговорили контракт щодо транзиту газу, де у нас також йде жвава дискусія з пошуку моделі продовження роботи нашої газотранспортної системи. І ми налаштовані оптимістично – наша система буде працювати», – сказав на брифінгу журналістам Юрій Бойко.

Також обговорювалася можливість зняття санкцій. «Ми провели переговори про відкриття російського ринку для низки українських товарів, які традиційно поставлялися до РФ, а сьогодні через взаємні санкції поставки практично були зупинені. І ми вже перейшли в практичну площину вирішення даного питання, коли голова уряду РФ взяв на розгляд наші конкретні пропозиції, які стосуються картонно-тарної промисловості і сільгосптоварів. А це приблизно 5 тис. робочих місць і обсяг поставок близько 100 млн доларів. Це суттєва допомога нашим виробникам», – зазначив співзасновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Голова Політради партії Віктор Медведчук підкреслив, що міжпартійний діалог дозволить наблизити мир в Україні. «Ми обговорили питання, пов'язані з мирним врегулюванням конфлікту в Донбасі. Представник РФ в тристоронній контактній групі Борис Гризлов в черговий раз підтримав мирний план-концепцію, яка була затверджена на з'їзді ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ. Він вважає, що Мінські угоди і цей план – це ті механізми, які дозволять припинити бойові дії і принести мир. Ми також обговорювали економічні питання, тарифи на газ. Ми попросили продовжити, поки хоча б в односторонньому порядку, скасування санкцій, введених щодо українських підприємств», – розповів Віктор Медведчук.

Опозиційний політик підкреслив, що вкрай важливо змінювати тональність діалогу між Києвом і Москвою. «Необхідно змінювати зміст цих відносин. Ми повинні рухатися до миру в Україні. І ми вважаємо, що міжпартійний діалог нам допоможе», – сказав Віктор Медведчук.

Вадим Рабінович повідомив про досягнуту домовленість щодо створення гуманітарної групи.

«Ми домовилися про створення гуманітарної групи, яка буде розбирати питання, що виникають між людьми, які живуть в наших країнах. Це і питання працюючих сьогодні в Росії, і питання сполучення. Створення такої гуманітарної групи – це дуже важливо, це ще один місток до миру. А що ще більш важливо, що це вирішення проблем конкретних людей. І сьогодні їм вже є куди звертатися. Я дуже вдячний нашим колегам, що вони пішли на такий крок», – підкреслив Вадим Рабінович.

Також на зустрічі узгодили текст Меморандуму про взаємне співробітництво партій, який буде підписано між ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ – ЗА ЖИТТЯ і «Єдиною Росією» найближчим часом.

Опубліковано: 10 липня 2019
×
Приєднатися