Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Команда ОП-ЗЖ Харківщини боротиметься проти закриття одного з найбільших медичних вишів

Співробітники Харківської медичної академії післядипломної освіти звернулися до представників ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ у Харкові з проханням допомогти у вирішенні питання, пов'язаного з реорганізацією вишу.

Нагадаємо, розпорядження про приєднання академії до медуніверситету 8 лютого підписав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. У документі сказано, що ініціатором злиття виступило Міністерство охорони здоров'я.

Колектив ХМАПО не згоден з реорганізацією і вважає, що рішення Кабміну прийнято з порушенням законодавства.

Як зазначив член Політради, депутат міськради від фракції ОП-ЗЖ Андрій Спаський, у зверненні, з яким співробітники вишу звернулися до нього як до депутата міськради, йдеться про те, що рішення Кабміну було прийнято з порушенням юридичних та етичних норм, оскільки виш не був своєчасно попереджений про підготовку реорганізації. А коли стало відомо, що таке рішення розробляється, ректорат академії висловився категорично проти.

«Колектив вишу вже написав відкрите звернення до президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Ми своєю чергою у рамках своєї компетенції теж будемо звертатися до центральних органів влади для того, щоб зупинити дане рішення. Уряд порушив регламент: рішення про реорганізацію не вносили до порядку денного засідань Кабміну, воно не було попередньо обговорено з колективом ХМАПО, громадські слухання ніхто не проводив», – зазначив Андрій Спаський.

Він також повідомив, що Харківська медична академія післядипломної освіти – це сильна медична школа, яка розвиває і покращує навички професійних лікарів, а підвищення кваліфікації медиків завжди відкриває перед ними нові можливості.

«Епідемія коронавірусу і «реформа Супрун» показали, що в Україні гостра нестача медичних кадрів. І закривати виш, який підвищує кваліфікацію медичного персоналу, особливо у такий гострий час – щонайменше нелогічно», – додав депутат.

У виші відзначають, що після злиття неминучими будуть численні звільнення, значна частина посад і служб будуть ліквідовані.

«Медичному університету, до якого нас хочуть приєднати, не потрібні допоміжні служби нашого вишу – технічні відділи, бухгалтерія, відділ кадрів, адміністративно-господарський комплекс. Те ж саме стосується й науково-викладацького складу, адже низка посад дублюються», – відзначили в академії.

Оскільки міністерство не роз'яснило керівництву причину такого рішення, п'ять професорів навчального закладу вже оскаржили в суді розпорядження Кабміну – вони вважають, що порушені їхні конституційні права.

У ХМАПО наголошують, що повністю виконали навчальний і фінансовий план у 2020 році, жодних претензій у контролюючих органів до навчального закладу не було.

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підготувала проект рішення на сесію міської ради – звернення від депутатів міськради до центральної влади щодо скасування рішення про реорганізацію вишу.

Довідка. ХМАПО існує понад 95 років. У виші працюють близько 140 професорів і 500 наукових співробітників. Тут готують фахівців за такими напрямами: первинна спеціалізація (інтернатура) за 48 спеціальностями, вторинна спеціалізація за 70 спеціальностями, тематичне удосконалення, передатестаційна підготовка та стажування майже за всіма лікарськими спеціальностями.

 

Опубліковано: 22 лютого 2021
×
Приєднатися