Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Загородній: Суддя розуміла незаконність вимог прокурорів у справі Медведчука, але, зважаючи на залежність від влади, винесла єдине можливе рішення

Чергові звинувачення проти голови Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктора Медведчука абсурдні та безпідставні, це було очевидно навіть для судді, але, оскільки українські суди повністю залежать від Банкової, було винесене єдине можливе в такій ситуації рішення. Про це в ефірі телеканалу «Перший незалежний» сказав народний депутат України, член Політради ОПЗЖ Юрій Загородній.

Парламентарій підкреслив, що Президент України Володимир Зеленський постійно згадує Віктора Медведчука, називаючи його олігархом, але голова Політради ОПЗЖ не може їм бути хоча б тому, що влада не приховує свого вкрай негативного ставлення до нього, а олігархи ‒ це ті, хто якраз, імовірно, з цією владою співпрацюють.

«Якщо сьогодні ми знаємо, яке ставлення влади Зеленського до Медведчука, то тим паче Медведчук не може бути олігархом, він працює сам на себе, а як народний депутат повинен ще працювати на державу. З травня влада заблокувала роботу Медведчука як народного депутата, він не може бути присутнім у сесійній залі», ‒ зауважив Загородній.

На його думку, 12 жовтня на засіданні Печерського районного суду міста Києва, на якому Віктору Медведчуку обирали запобіжний захід за новими висунутим підозрами, незважаючи на повну залежність судової системи від влади, суддя винесла єдине можливе в цій ситуації рішення ‒ відмовила в задоволенні клопотання прокуратури, яка вимагала арешту або застави в розмірі 1 мільярд гривень, і обрала Віктору Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

«Суддя розуміє, що відбувається, а суд має бути справедливим, судова влада, згідно зі статтею 6 Конституції, ‒ це незалежна гілка влади, а весь український суд зараз залежить від влади. І суддя, розуміючи, що людина не винувата, винесла рішення ‒ не справедливе, але те рішення, яке вона могла винести: відмову прокуратурі в тому, що вони хотіли. Арешт і мільярд гривень застави ‒ це повний абсурд», ‒ підкреслив парламентарій.

Юрій Загородній також зазначив, що співробітники Офісу генерального прокурора вкотре продемонстрували повну некомпетентність і непрофесіоналізм.

«Усе, що говорили прокурори, безпідставно, тому що звинувачень немає жодних, ‒ вважає народний депутат. ‒ Це ще раз говорить про те, що справа проти Медведчука політично вмотивована. Це політичне замовлення чинної української влади. На тлі своїх повних провалів влада намагається відволікти увагу від тих проблем, які є, від реального стану справ в Україні, переключити увагу людей, мовляв, "ось ми боремося з найголовнішим злом в Україні ‒ олігархом Медведчуком". Це позиція влади», ‒ констатував Юрій Загородній.

Опубліковано: 14 жовтня 2021
×
Приєднатися