Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Загородній про земельний закон: «Слуги народу» бояться думки українців

Без дозволу українців влада не має права приймати закон про ринок землі. Таку думку в ефірі NewsOne висловив народний депутат від фракції «Опозиційна платформа ‒ За життя» Юрій Загородній.

За словами парламентарія, ідея тимчасової слідчої комісії ВРУ не набрала необхідної кількості голосів серед членів регламентного комітету, щоб винести її в сесійну залу, розглядати і голосувати за створення такої тимчасової слідчої комісії.

«Усі представники опозиційних політичних сил (ОПЗЖ, "Батьківщина", "Європейська солідарність"), представники депутатських груп "За майбутнє","Довіра" і фракції "Голос" подали своїх кандидатів до цієї ТСК. Представники від більшості ‒ партії "Слуга народу" ‒ не дали до комісії жодного кандидата. Вже сам цей факт говорить про те, що вони, мабуть, чогось бояться», ‒ зазначив Юрій Загородній.

Депутат вважає, що монобольшінство у Раді боїться волі, позиції та думки українського народу.

«Тому що ми чітко знаємо, що з самого початку, коли розпочалася дискусія про можливий продаж, понад 70% громадян України виступали проти продажу землі, були категорично проти продажу землі іноземцям, і більше 60% громадян України виступають за те, щоб питання вирішувалося на всеукраїнському референдумі. Позиція нашої політсили збігається з позицією українського народу, тому що в нашій передвиборчій програмі записано: відкриття ринку землі тільки за результатами всеукраїнського референдуму», ‒ підсумував нардеп від ОПЗЖ Юрій Загородній.

Зі свого боку голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук заявив, що, відкривши ринок землі, влада пограбує кожного українця на кілька десятків соток землі.

«Так ось, сьогодні, якщо буде запроваджено ринок землі, то, перше, ті, хто володіє паями, і ті, хто володіє землею у власності, отримають право її продавати. Але 10,4 млн будуть продані державою. Кому? Та кому завгодно. Продадуть, і все ‒ отримають гроші. Так ви спочатку виконайте норму Земельного кодексу і дайте землю людям з цих запасів сільськогосподарського призначення, щоб вони отримали цю землю, а потім запроваджуйте ринок землі», ‒ підкреслив Віктор Медведчук.

Як повідомлялося раніше, керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія визнав: саме позиція партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» не дозволила проголосувати за закон про землю до цього часу.

Опубліковано: 12 лютого 2020
×
Приєднатися