Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Загородній: Меморандум про відмову від підвищення тарифів на тепло, яким так хизується влада, не має жодної юридичної сили

У деяких областях України розглядається питання запровадження надзвичайного стану, оскільки місцеві бюджети просто не мають грошей, щоб не підвищувати тарифи і власним коштом компенсувати зростання вартості газу. А меморандум про відмову від підвищення тарифів на тепло на місцях не працює, і, на думку юристів, не має юридичної сили. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат України, член Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Юрій Загородній.

Парламентарій нагадав, що ще під час представлення бюджету-2022 фракція ОПЗЖ заявляла, що це «антинародний, антисоціальний бюджет», тому що його дефіцит становить майже 188 млрд грн.

«Це говорить про те, що економіка країни не працює. Розмір мінімальної зарплати залишається на тому ж рівні, пенсії не ростуть, зате збільшуються витрати на утримання силових структур. Збільшується фінансування РНБО, яка ухвалює антиконституційні рішення, вводить санкції проти громадян України та закриває незалежні телеканали. Влада не працює в тому напрямку, щоб поліпшити життя українського народу. З чого будуть платити лікарям і вчителям, якщо не працює економіка? Треба націлюватися в напрямку її відродження, змінюючи у такий спосіб курс країни», ‒ переконаний народний депутат.

Загородній наголосив, що вже зараз у деяких областях розглядається запровадження надзвичайного стану, тому що Кабмін пообіцяв не підвищувати тарифи і переклав розв'язання цього питання на місцеву владу, а на місцях не мають можливості не підвищувати тарифи і власним коштом компенсувати їх зростання, насамперед на тепло.

«Уряд обіцяв, що газ буде по 7,42 грн. А реально керівники міст і регіонів стверджують, що його вартість 30-40 грн за кубометр. Уряд намагається перекласти відповідальність на місцеву владу. Був підписаний меморандум, який передбачає, що різниця тарифів перекриватиметься коштом місцевого бюджету, але зазвичай таких коштів немає. Юристи кажуть, що цей меморандум не має жодної юридичної сили, це папірець для відволікання уваги від проблем, які існують. Потрібно буде закривати дитсадки, школи, лікарні, щоб економити. Це свідчить про те, що влада не думає про народ, про Україну. Про це починають говорити не лише в Україні, а й за кордоном», ‒ сказав член Політради ОПЗЖ.

Політик нагадав, що Віктор Медведчук ще два роки тому провів переговори з РФ про пряме постачання газу для України по $175 за тисячу кубометрів, але замість того, щоб скористатися цією можливістю, чинна влада звинуватила опозиціонера в державній зраді.

«Цим шляхом сьогодні йдуть Німеччина, Угорщина, коли прямі поставки газу набагато дешевше тих світових цін, які є. Але керівництво держави звинуватило наших керівників і нашу політичну силу в державній зраді, ініціювало порушення кримінальних справ, хоча інші країни світу так живуть і працюють. Подорожчання газу, подорожчання електроенергії веде до зростання цін на продукти першої необхідності, харчування. Прогнозується, що подорожчання хліба буде десь на 10‒25%, і це при тому, що Україна зібрала рекордний урожай зернових. Це все свідчить, що політика чинної влади антинародна», ‒ констатував Юрій Загородній.

Опубліковано: 20 жовтня 2021
×
Приєднатися