Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Солод: Виплати пенсій переселенцям з Донбасу знову масово блокують

Про це під час робочої поїздки до Слов'янська заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Солод.

За словами нардепа, до його громадської приймальні у Слов'янську за кілька днів звернулося більше двадцяти осіб, переважно пенсіонери-переселенці, які в установлений день не отримали виплати на банківську карту.

«Внутрішньо переміщеним особам з тимчасово непідконтрольних територій Донбасу знову стали масово блокувати виплату пенсій. Після звернення до Пенсійного фонду України громадянам зі статусом ВПО повідомляють, що був направлений запит в Управління праці та соціального захисту населення і отримана інформація про те, що особі скасували довідку переселенця. Юридичною підставою для такого запиту є положення нової Постанови Кабміну № 788 від 21 серпня 2019 р. Проблеми виникли у військових пенсіонерів та інших категорій пенсіонерів, у тому числі тих, хто отримує пенсію за віком», – розповів Юрій Солод.

Нардеп зазначив, що сьогодні потрібно захистити людей, а не забирати у них пенсії і соціальні виплати.

«Верифікацію соціальних виплат планував провести ще уряд Гройсмана, тепер це таємно намагається робити уряд Гончарука. Одного разу нам вже вдалося через Конституційний Суд заблокувати цей процес і захистити людей від принизливих перевірок і загрози втратити гарантованих виплат і допомог», - підкреслив політик.

«Ми наполягаємо – перевірки і верифікації виплат не повинні стосуватися одержувачів пенсій і стипендій, а рішення про скасування виплат має прийматися тільки на основі відповідних рішень судів. Замість того щоб ставити над людьми досліди та експерименти, ми вимагаємо підняти прожитковий мінімум, переглянути зарплати і пенсії, знизити тарифи. Захист людей та відновлення соціальної справедливості повинні стати головним пріоритетом роботи парламенту та уряду!» – резюмував Солод.

Нагадаємо, перевірки ВПО за місцем проживання скасовані Окружним адміністративним судом міста Києва ще у 2017 році, і в грудні 2018 року Верховний суд остаточно затвердив це рішення.

Опубліковано: 15 листопада 2019
×
Приєднатися