Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Солод: Уряд зобов'язаний надати парламенту стратегію зниження тарифів

Платіжки, які вже восени почнуть отримувати українці, доведуть їх до справжніх злиднів, оскільки люди не зможуть платити за необґрунтованими космічними тарифами. Якщо сьогодні не вжити заходів, то з початком опалювального сезону борг за ЖК-послуги перевалить за 100 млрд гривень. Про це під час робочої поїздки до Слов'янська заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ  ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Солод.

"Люди не платять не тому, що не хочуть, а тому, що влада не залишила їм вибору. Сплативши «комуналку», українці змушені відмовляти собі в найнеобхіднішому. В умовах рекордних цінових стрибків на газ, електроенергію та інші житлово-комунальні послуги уряд не враховує складне становище українського населення, обумовлене конфліктом на Сході країни та глибокою фінансово-економічною кризою. Своєю тарифною політикою чинна влада відбирає у більшості українських сімей останні гроші, підштовхуючи їх до тотального зубожіння", - зазначив Юрій Солод.

За словами нардепа, протягом року ціни на «комуналку» зросли більш ніж на третину (35% з липня 2020 по липень 2021). Тарифи на електроенергію підвищилися на + 36,6%. Природний газ подорожчав в 2,6 рази (+164,5%). Зросли тарифи на водовідведення (+ 17,5%), водопостачання (+ 11%), опалення і гарячу воду (+ 13,9%).

Юрій Солод підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ - єдина політична сила, яка пропонує реальні і економічно обґрунтовані шляхи щодо того, як знизити комунальні тарифи для населення і забезпечити економіку енергоресурсами за доступними цінами.

"Щоб допомогти українським родинам, в першу чергу, потрібно ввести мораторій на зростання тарифів. Направити на потреби населення вітчизняний газ, собівартість якого становить близько 3000 грн за 1 тисячу кубів і забезпечити ним підприємства теплокомуненерго. Необхідно зняти економічну блокаду з Донбасу і добиватися мирного повернення непідконтрольних територій. Ми повинні купувати дешеве українське вугілля для теплової генерації, адже воно у нас в надлишку, а не завозити його з-за кордону. Крім того, за рахунок нарощування атомної генерації можна знизити тарифи на електрику. Дуже важливо захистити населення від бідності, тому необхідно збільшити державне фінансування програм житлово-комунальних субсидій та спростити їх отримання. Уряд зобов'язаний постійно займатися підвищенням рівня життя людей, збільшувати мінімальну пенсію і зарплату, а не ходити по квартирах і будинках, перевіряючи чи є ще на що жити одержувачам державної допомоги", - резюмував парламентарій. 

Опубліковано: 14 вересня 2021
×
Приєднатися