Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Солод: Чинна влада продовжила політику режиму Порошенка-Гройсмана, спрямовану на знищення ветеранських організацій

Чинна влада проігнорувала Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", в якому чітко прописаний механізм надання ветеранським організаціям фінансової підтримки для здійснення їхньої діяльності. Тепер, у результаті запровадження Кабінетом Міністрів нового порядку, який був розроблений ще за влади Порошенка-Гройсмана, буде практично повністю припинено фінансування міських і районних ветеранських організацій.

Про це за результатами зустрічі з ветеранським активом Слов'янська, Миколаївки, Святогірська заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Солод.

За його словами, відтепер, щоб ветеранська організація могла гідно відзначити День Перемоги або інший пам'ятний захід, необхідно буде спочатку пройти громадську експертизу. «Команда Порошенка-Гройсмана навмисно довела до повного абсурду порядок фінансування ветеранських організацій, а чинна влада продовжила цю практику. Вдумайтеся тільки, тепер членам організації, літнім людям, багатьом з яких вже за дев'яносто років, доведеться розробляти проекти заходів: як вони будуть відвідувати ветеранів на дому, які в силу здоров'я не зможуть прийти на мітинг або зустріч. Або як буде організовано відвідування братських могил чи пам'ятників. Потім місцеві органи влади повинні оголосити конкурс на реалізацію таких проектів. Але і це ще не все. Після реалізації проекту ветерани повинні будуть відзвітувати, наприклад, за святкування Дня Перемоги. У разі, якщо заходи не будуть реалізовані, ветерани повинні будуть повернути всі отримані гроші. Хіба на таку подяку розраховували наші фронтовики, які не шкодували свої життя, борючись з фашистами і тим самим звільняючи Батьківщину?» – сказав Юрій Солод.

«У мене виникає питання – з ким треба конкурувати ветеранам війни і навіщо? Для чого організовувати конкурси між громадськими організаціями ветеранів, якщо в кожному місті та районі країни існує тільки одна організація ветеранів Великої Вітчизняної війни? Кому ж так заважають наші визволителі, наші фронтовики і чому вони раптово перестали бути потрібними державі? Це така "шана" і "подяка" тим людям, які звільняли і захищали нашу землю від нацистських загарбників, а в повоєнний час відбудували зруйновані міста і села, відновили в короткий термін і підняли до рівня високорозвинених країн світу народне господарство України. Хіба заслужило старше покоління таке ставлення? Не кажучи вже про розміри їхніх пенсій. Люди з 40-річним стажем роботи отримують мізерні виплати, часом не доїдають, їм не вистачає коштів на ліки, комунальні послуги... ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає припинити знущання над ветеранами, відновити надання фінансової підтримки ветеранським організаціям», – підкреслив парламентарій.

Він також додав, що команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підготувала пакет з 25 першочергових законопроектів, на ухваленні яких наполягатиме. «Перший блок – це законопроекти щодо досягнення миру, реінтеграції та відновлення Донбасу, а також захисту переселенців і мирних громадян. Другий – це соціальні законопроекти про підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій. Третій – законопроекти, якими ми вимагаємо знизити тарифи, встановити мораторій на їх зростання і реструктуризувати заборгованість населення за послуги ЖКГ. Четвертий – блок гуманітарних законопроектів, серед яких – закон про опозицію, мораторій на продаж землі, закон про всеукраїнський та місцеві референдуми і зміни до закон про мову. І п'ятий – це блок законопроектів, спрямованих на скасування провальних реформ охорони здоров'я, освіти, пенсійної системи. Підтримавши ці законопроекти, ми зможемо захистити людей і зробити крок назустріч миру!» – резюмував Юрій Солод.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів №156 від 14.02.2018 року було затверджено новий порядок фінансування громадських об'єднань ветеранів на підставі конкурсних програм.

Опубліковано: 15 січня 2020
×
Приєднатися