Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Законопроект «Про медіа» – це спроба встановити цензуру, обмежити свободу слова і фактично ліквідувати професію журналіста

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, член Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко заявив на брифінгу у Верховній Раді, коментуючи законопроект «Про медіа».

«Під гарною вивіскою, під необхідністю виконання міжнародних зобов’язань і оновлення медійного законодавства партія влади намагається протягнути диктаторські норми, які дозволять взяти під контроль, дозволять не дати можливість працювати будь-якому журналісту, будь-якому ЗМІ. При цьому Нацрада з питань телебачення і радіомовлення наділяється новими широкими повноваженнями і каральними функціями. Нацрада перетворюється з регуляторного органу на орган, який буде карати і контролювати кожного, хто працює у медійній сфері», – підкреслив він.

Юрій Павленко наголосив, що законопроект «Про медіа» має бути відхилений і відправлений на доопрацювання. «Має відбутися широка громадська дискусія із залученням представників спільнот, які працюють у медіасфері. Потрібно вилучити всі одіозні, каральні та диктаторські норми. Потрібно створити закон, який дасть можливість медіа в Україні розвиватися у сучасних умовах, який буде створювати та захищати можливості для повноцінної роботи кожного журналіста, а не навпаки робити його залежним від влади. І тільки після обговорення, врахування всіх зауважень та застережень медіаспільноти та українського суспільства винести на розгляд Комітету оновлений законопроект, який би відповідав демократичним принципам», – зазначив парламентарій.

«На жаль, сьогодні партія влади намагається поспіхом ухвалити цей диктаторський закон. Відбувається спроба встановити в Україні цензуру, обмежити свободу слова і фактично ліквідувати професію журналіста. Тому ми закликаємо всіх разом стати на захист свободи слова і роботи журналіста, щоб суспільство знало правду про все, що відбувається в країні», – підкреслив Юрій Павленко.

Опубліковано: 14 січня 2020
×
Приєднатися