Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Влада продовжує позбавляти дітей права на загальну середню освіту

Право на освіту - це право людини на здобуття певного обсягу знань, культурних навичок, професійної орієнтації, не залежно від місця проживання в Україні. Але внаслідок так званої освітньої реформи відбувається скорочення мережі закладів загальної середньої освіти та їх перепрофілювання. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

«Вже з 1 вересня 2021 року кількість шкіл, які будуть мати 10 та 11 класи, зменшиться в рази. В результаті чого, у цьому році окремі школи не приймуть на навчання учнів, які закінчують 9 клас, а мати 10 та 11 класи зможуть лише ліцеї», - зазначає політик.

Він підкреслив, що наразі школи понад 29 тисяч сіл та селищ позбавлені права надавати повну загальну середню освіту та мати 10-11 класи для її здобуття. Причому, через переповнення класів у містах, здобути повну загальну середню освіту зможуть менше ніж 50% учнів.

«Кожна дитина має право на здобуття повної загальної середньої освіти у найбільш доступному та наближеному до місця її проживання закладі освіти чи його структурному підрозділі. А органи місцевого самоврядування мають забезпечити реалізацію цього права. Тому сьогодні необхідно привести у відповідність до норм Конституції відповідних законів, щоб кожна дитина не лише у великих містах, а й у селах, селищах та у містах з населенням менше 50 тисяч могла отримати не лише базову, а й профільну середню освіту», - резюмував Юрій Павленко.

Опубліковано: 16 червня 2021
×
Приєднатися