Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Влада зобов'язана дотримуватися законів і міжнародні угоди, що гарантують права людини

Для нинішньої влади не існує ні української Конституції, ні законів, ні міжнародних зобов'язань. Вона направо і наліво порушує права людини, закриває неугодні ЗМІ, карає і переслідує своїх опонентів, сподіваючись, що ніколи за це не відповість. Але перед українським народом відповісти все одно доведеться.

Таку думку 11 вересня, у річницю запровадження Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод, висловив народний депутат від ОП-ЗЖ Юрій Павленко.

«Зараз в Україні проблема порушення Конституції, прав людини та демократичних свобод - одна з основних. Це викликає невдоволення не тільки в Україні, а й широко обговорюється у світі. Дійшло до того, що міжнародні правозахисні організації безпосередньо звертаються до президента США, щоб той вплинув на українську владу для припинення беззаконня», – сказав парламентар.

Політик нагадав, шо Україна – це не відстала диктаторська країна, а держава зі значним досвідом демократичного розвитку і власними традиціями.

«В Україні затверджена одна з найпрогресивніших у світі Конституцій. Ми – країна-засновниця ООН, підписант десятків міжнародно-правових договорів і конвенцій, які гарантують свободу слова і права людини. У тому числі Європейську Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, яка набрала чинності 11 вересня 1997 року», – додав народний депутат.

Ця Європейська конвенція прямо забороняє покарання без закону, зобов'язує владу гарантувати громадянам право на справедливий і неупереджений суд, нагадав Юрій Павленко.

«Цей міжнародний документ гарантує свободу думки, совісті і релігії, свободу вираження поглядів. Забороняє будь-яку дискримінацію. І там немає нічого про схвалення позасудових розправ над ЗМІ чи переслідування опозиції за критику влади», – наголосив він.

Для нинішньої влади, переконаний парламентар, не існує ні української Конституції, ні законів, ні міжнародних зобов'язань.

«Вона направо і наліво порушує права людини і закриває неугодні ЗМІ. Вона карає і переслідує своїх опонентів, сподіваючись, що ніколи за це не відповість. Але перед українським народом відповісти все одно доведеться», – переконаний Юрій Павленко.

 

Опубліковано: 11 вересня 2021
×
Приєднатися