Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Три чверті ОТГ як були, так і залишаються дотаційними

На цьому наголосив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи ситуацію, що склалася на місцях, напередодні Дня місцевого самоврядування.

«Заяви минулої та нинішньої влади про істотне зростання доходів місцевих бюджетів в результаті реформи міжбюджетних відносин і децентралізації є вигадкою. Частка доходів місцевих бюджетів без трансфертів у зведеному бюджеті залишається стабільно нижчою, ніж до всіх «реформ» міжбюджетних відносин у 2013 році. В реальному вираженні доходи місцевих бюджетів за цей час впали. Крім того, під егідою реформи місцеві бюджети зіткнулися з купою не профінансованих витрат, делегованих з центру на місця. За даними Асоціації міст України, на 2020 рік їх обсяг складе рекордні 71,5 млрд грн», — зазначив парламентар.

На його думку, об'єднання громад — крок у правильному напрямку. Проте обіцянка, що в результаті реформи міжбюджетних відносин жителі об’єднаних територіальних громад будуть жити у фінансово-дієздатних громадах, залишається міфом.

«Три чверті ОТГ як були, так і залишаються дотаційними. Українці не бачать кардинальних позитивних зрушень в результаті децентралізації й очікування від реформи знижуються», — додав Юрій Павленко.

Незважаючи чи на всі промахи центральної влади і труднощі, працівники органів місцевого самоврядування продовжують виконувати покладені на них зобов’язання, підкреслив народний депутат.

«Робота працівників органів місцевого самоврядування непроста та відповідальна. Тому хочу подякувати усім, хто щодня представляє та відстоює інтереси мешканців своїх громад. Бажаю терпіння та успіхів у вашій важливій справі. Миру, здоров’я, щастя й достатку вам і вашим родинам», — так Юрій Павленко привітав представників місцевого самоврядування із професійним святом.

Опубліковано: 6 грудня 2019
×
Приєднатися