Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Проводити «земельну реформу» без дозволу українського народу – згубно та небезпечно

На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Зі слів політика, прийняття запропонованого документу призведе до дуже небезпечних економічних, а головне – непередбачуваних соціальних та суспільно-політичних негативних наслідків.

«Проект закону передбачає внесення змін до Земельного кодексу України. Але остаточно не врегульовує право власності, а тому не виключає, що володіти українською землею матимуть змогу й іноземні компанії. Також не зрозуміло, чи зможуть володіти, управляти та користуватися землею банки та фінансові установи. Це небезпечно тим, що земля може припинити бути полем людської діяльності та виробництва, а перетворитися на фінансовий актив», — зазначив народний депутат.

Проект закону не захищає права селян та малих фермерських господарств, які не зможуть конкурувати з великими аграрними холдингами. Фактично, це не реформа, а пограбування, впевнений Юрій Павленко.

«Документ 20 вересня був розміщений на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, де проходить його обговорення та можна проголосувати проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення "за" чи "проти. Як результат, лише за декілька днів, вдвічі більше громадян висловили свою «не підтримку» проекту закону. І чинній владі треба звернути увагу на цей факт, який доводить, по-перше, недосконалість запропонованої реформи. А по-друге, реалізація подібних ідей без урахування думки населення — шлях до чергової дестабілізації суспільно-політичних настроїв та соціально-економічних потрясінь в Україні», — наголосив парламентар.

Земельне питання для українців надто болюче, а тому єдиний шлях запобігти недолугим експериментам і відстояти інтереси громадян — провести референдум, переконаний народний депутат.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ наполягає на необхідності залучення представників фермерських асоціацій та профільних експертів до розробки збалансованого законопроекту. Ми вимагаємо, перш ніж проводити реформу, покращити соціальний захист селян, повернути податкові пільги та державну підтримку фермерів і дрібних сільськогосподарських виробників. Тільки після цього можна повертатись до відкриття ринку землі й тільки за результатами референдуму», — підсумував Юрій Павленко.

Опубліковано: 23 вересня 2019
×
Приєднатися