Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Проект бюджету-2020 консервує епоху бідності

Уряд запропонував Верховній Раді черговий бюджет вимирання країни, бюджет, який не вирішує проблем соціальної несправедливості. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

«Проект бюджету на 2020 рік – це повне розчарування. На жаль, у цьому бюджеті не виконується ключова обіцянка як президента, так і влади в цілому, з якими вони йшли на вибори, – подолати епоху бідності. Епоха бідності консервується даним проектом. На жаль, це черговий бюджет вимирання країни, бюджет, який не вирішує проблем соціальної справедливості, не вирішує питань підтримки розвитку економіки», –  підкреслив Юрій Павленко.

Опозиційний політик нагадав, що цим бюджетом у черговий раз збільшуються видатки на адміністративний апарат, але при цьому фактично зменшуються видатки на соціальну, освітню та медичну сфери. 

«Цим бюджетом держава вчергове не виконує свої зобов'язання щодо захисту та забезпеченню прав дітей – ані в питанні лікування, ані в питанні соціального захисту, ані в питаннях освіти. У черговий раз обкрадаються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Натомість у рази зростають видатки на силові  відомства. На жаль, знову майже не підвищується прожитковий мінімум – лише на символічні 5%, що з точки зору зростання цін і тарифів є ніщо. Тобто й надалі продовжується практика  влади  вирішувати  проблеми  за  рахунок  людей,  демонструючи нездатність  управляти  державою професійно», –  зазначив він.

Окремо народний депутат зупинився на темі тарифів.

«Усі очікували, що зміна влади призведе до зменшення тарифів. Це обіцяли всі, хто сьогодні працює і в Офісі президента, і в Кабінеті міністрів, і більшість з тих, хто сьогодні є у Верховній Раді. Але у проекті державного бюджету ми побачили, що тарифи не те, що не зменшуються, а навпаки – навіть зростають. Саме тому ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ жорстко критикує цей проект бюджету. Ми внесемо свої пропозиції до другого читання, можливо, навіть альтернативний проект бюджету, – з тим, аби показати новій владі, що навіть за нинішніх умов, у складній соціально-економічній ситуації, держбюджет може бути бюджетом підтримки та захисту людей, а не бюджетом подальшого їх обкрадання і бюджетом бідності», – резюмував Юрій Павленко.

Опубліковано: 20 вересня 2019
×
Приєднатися