Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Продаж землі неприпустимий, доки кожен українець не отримає гарантований йому законом наділ

На цьому наголосив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій ПАВЛЕНКО, наголошуючи на необхідності внесення правок до закону про ринок землі.

Опозиційні політики наполягають на продовженні мораторію доти, доки не буде підготовлене необхідне підґрунтя та не буде згоди людей на продаж землі, нагадав народний депутат.

«Україна на даному етапі не готова для експериментів з продажу землі. Відсутність макроекономічної і політичної стабільності та ключових законодавчих актів, недеформований Державний земельний кадастр, незавершене розмежування земель державної та комунальної власності та інші невирішені проблеми створюють ризики, що земля відійде за безцінь посередникам або тимчасовим власникам, які доб'ють її заради отримання бізнес-прибутків. У цих умовах будь-які заяви виглядають як спроба заткнути бюджетні дірки коштами від продажу останнього стратегічного активу українського народу. Ми виступаємо за продумане, підготовлене і погоджене громадянами України відкриття ринку сільськогосподарської землі. По-перше, необхідно створити макроекономічні та інституційні умови відкриття ринку землі. А по-друге, розпаювати державну землю між громадянами або передбачити відповідну компенсацію», — зазначив Юрій ПАВЛЕНКО.

Політик пояснив, що кожен український громадянин має право на свій земельний наділ. Станом на сьогодні, із 45 мільйонів українських громадян свій земельний пай отримали тільки 7 мільйонів, а це 15% населення України.

«Кожен громадянин України має право на отримання земельного наділу. Неприпустимо відкривати ринок, поки сільськогосподарська земля у держвласності не розпайована серед всіх жителів України. Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної форми власності, у тому числі в розмірі до 2 га для ведення особистого селянського господарства, до 0,12 га - для ведення садівництва, тощо. Станом на початок 2019 року в державній/комунальній власності, включаючи Крим та зону АТО, залишалося 10,4-10,5 млн га сільгоспугідь, з яких 3,2 млн га — у постійному користуванні державних підприємств, установ і організацій, 2,5 млн га — у запасі, інші — в оренді, в тому числі тіньовій. Виходячи з офіційних оцінок чисельності населення, потенційно на безкоштовне отримання ділянок сільськогосподарського призначення за рахунок землі державної і комунальної власності можуть претендувати 36 млн осіб, кожна з яких може отримати близько 30 соток для ведення особистого селянського господарства», — підкреслив Юрій ПАВЛЕНКО.

«Продаж землі не припустимий, доки кожен українець не отримає гарантований йому законом наділ. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає розпаювати землю між українцями, навести лад у держгеокадастрі та провести всеукраїнський референдум. Це обов’язкові передумови відкриття ринку землі», — резюмував парламентар.

Опубліковано: 3 грудня 2019
×
Приєднатися