Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Ухвалення по суті напівдикого закону про ринок праці посилить трудову міграцію

На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи запропонований парламентською монобільшістю проект закону «Про працю».

«Найближчим часом влада має намір прийняти законопроект "Про працю", який позбавляє найманих працівників правового захисту, а профспілки - можливості їх захищати. Порушують основоположні права працівників й інші внесені до Верховної Ради законопроекти, які розроблялися за закритими дверима без повноцінних і відкритих тристоронніх консультацій з профспілками», — зазначив народний депутат.

«Законопроект "Про працю" прямо суперечить статті 22 Конституції України, котра забороняє звуження існуючих прав і свобод громадян при ухваленні нових або зміні діючих законів. Крім того, його прийняття несе ризик для інвестиційного клімату України. Цей закон про працю призведе до загального невдоволення серед населення, конфліктів на підприємствах, спровокує зростання напруги в суспільстві. А в охоплену протестами і конфліктами країну серйозний капітал і високотехнологічні виробництва просто не прийдуть. Це надто ризиковано», — пояснив Юрій Павленко.

Політик наголосив, що прийняття законопроекту у запропонованому парламентською монобільшістю вигляді не зробить український ринок праці більш ліберальним, не створить нові робочі місця та не поверне трудових мігрантів додому.

«У порівнянні з країнами-сусідами, Україна й так має гнучке законодавство щодо найму та звільнення персоналу. Але це не зупиняє відтік працездатного населення з України, основні причини якого — різниця у зарплатах і низький загальний рівень життя в країні. Ухвалення ще «більш ліберального», а по суті напівдикого, закону про ринок праці, який лише порушує права працюючих, посилить трудову міграцію», — підкреслив Юрій ПАВЛЕНКО.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ вимагає відкликати законопроект «Про працю» від «Слуги Народу» і відкласти його слухання у Верховній Раді. Новий Кодекс про працю повинен бути предметом широкого обговорення, активних тристоронніх консультацій представників держави з профспілками та роботодавцями.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ по-іншому бачить реформу трудового законодавства. Наші пріоритет — забезпечити права і соціальні гарантії людей праці. Ми прагнемо збалансувати відносини роботодавців і найманих працівників, гармонізувати інтереси та запити обох сторін. Тому вважаємо, що трудове законодавство повинно забезпечувати захист працівника, як більш слабкої сторони, ніж роботодавець. У підсумку це збалансує шанси обох сторін», — зауважив народний депутат.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ внесла в парламент свій проект Кодексу про працю, який повністю відповідає вимогам Конституції України. Ми пропонуємо шлях проведення реформи без суспільних потрясінь і дестабілізації ситуації в економіці. Ми будемо домагатися розгляду нашого закону у Верховній Раді», — резюмував Юрій Павленко.

Опубліковано: 15 січня 2020
×
Приєднатися