Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Нова влада безсоромно забула про людей похилого віку

На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи проект бюджету-2020 у частині соціального захисту населення.

«Сьогодні, 1 жовтня, Міжнародний день людей похилого віку. Людей, про яких чергова нова влада вчергове безсовісно забула. Останні п’ять років соціально-гуманітарний бік життя українців перебував під загрозою цілковитого краху. Великі надії люди покладали но нову владу, але, судячи з проекту держбюджету на 2020 рік, змін на краще очікувати не варто», — зауважив парламентар.

Основний фінансовий документ країни знижує якість та доступність соціальних гарантій для громадян натомість збільшуючи витрати на утримання чиновників та силовиків, підкреслив Юрій Павленко.

«У доларовому еквіваленті та реальному вираженні з поправкою на інфляцію розмір середньої пенсії не досягне навіть рівня 2013 року — 191 долар тоді й 111,5 – 120,4 долара у 2020-му. На кінець року мінімальна пенсія взагалі буде на 44% меншою, ніж прожитковий мінімум для непрацездатних громадян за цінами липня 2019-го», — звернув увагу опозиціонер.

Крім того, у проекті держбюджету-2020 на 21,3% зменшено фінансування ветеранських організацій, повністю зникла субвенція місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації при придбанні житла ветеранам та інвалідам, не перераховані відповідно до рівня інфляції виплати чорнобильцям і переселенцям.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ внесла на розгляд парламенту пакет з більш ніж 30 першочергових законопроектів і постанов, спрямованих на поліпшення життя людей. Ми пропонуємо суттєво підвищити рівень зарплат, пенсій і стипендій, знизити комунальні тарифи і відновити соціальні пільги. Щоб покращити доступність медичного обслуговування, ініціюємо скасування так званої медичної реформи. Крім того, нами розроблений альтернативний проект державного бюджету на 2020 рік — бюджет розвитку економіки і соціальної держави.  І ми будемо вимагати його прийняття», — резюмував Юрій ПАВЛЕНКО.

Опубліковано: 1 жовтня 2019
×
Приєднатися