Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Недофінансування видатків – це прихований дефіцит держбюджету

На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, голова Житомирської регіональної партійної організації Юрій Павленко.

«Виконання бюджету в першому півріччі 2019 року залишається незадовільним. Так, доходи загального фонду недовиконуються, а витрати в значній мірі недофінансовані. Крім того, приплив значних коштів нерезидентів переважно через короткі облігації внутрішньої державної позики з метою фінансування дефіциту бюджету створює ризики для валютної стабільності в Україні», – зазначив політик.

Згідно казначейської звітності за січень-червень 2019 р. видатки загального фонду держбюджету профінансовані на 8,5% або на 42,7 млрд грн менше, ніж передбачено планом на цей період. Недофінансування видатків – це прихований дефіцит бюджету, впевнений парламентарій.

«У першому півріччі 2019 року істотно недофінансовувалася низка соціально-значущих програм. Всього на 5% від плану на період профінансовано програму реабілітації дітей хворих на ДЦП, менш ніж на половину — на реалізацію держполітики з питань молоді та підтримки дитячих громадських організацій. Майже на третину недопрофінансовані планові витрати на період з підтримки громадських організацій людей з інвалідністю, на 37% – програма з реабілітації осіб з інвалідністю. Уже традиційно відстають від плану видатки за програмою закупівель медпрепаратів, що здійснюються міжнародними організаціями. За перші шість місяців цього року освоєно лише 30% передбачених на цей період коштів, що пов'язано з розтягнутістю в часі процедур таких закупівель. Як результат, критичною є ситуація з поставками вакцин, препаратів для лікування онкозахворювань, туберкульозу тощо», – розповів Юрій Павленко.

У першому півріччі поточного року уряд також заощаджував на ветеранах та інших вразливих категоріях населення. Значні затримки спостерігаються в фінансуванні державних інвестиційних проектів соціальної сфери.

«Не фінансуються в повному обсязі субвенції місцевим бюджетам. Зокрема, ні гривні від плану не виділено по 14-ти субвенціях. Не повністю профінансовані субвенції на допомогу дітям-сиротам, малозабезпеченим сім'ям, людям з інвалідністю і т. д. Традиційно неефективний графік фінансування проектів з Фонду регіонального розвитку, на які в I півріччі 2019 р. не витрачено і десятої частини від плану на період. Зміщення цих витрат на друге півріччя збільшує ризики їх неефективного використання. Виходячи з тенденцій першого півріччя, ризики невиконання бюджету за підсумками року продовжують наростати», – резюмував Юрій Павленко.

Опубліковано: 20 серпня 2019
×
Приєднатися