Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Котел всенародного обурення кипітиме доти, доки парламентська монобільшість не одумається й не припинить земельну аферу

Емоційне напруження серед українців у зв’язку з прийнятим у першому читанні законопроєкту про відкриття ринку землі продовжує наростати. На думку народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрія Павленка, котел всенародного обурення кипітиме доти, доки парламентська монобільшість не одумається й не припинить земельну аферу.

«Уряд і президентська партія повинні прийняти справедливу модель земельної реформи — запропоновану ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ – ЗА ЖИТТЯ та яку підтримують українці. Перш ніж відкривати земельний ринок, необхідно навести лад у земельному кадастрі, повернути державі вкрадені через незаконні схеми землі, розпаювати землю державної власності між громадянами або передбачити відповідну компенсацію. Водночас зняття мораторію на продаж землі без загальноукраїнського референдуму — це порушення прав людей. Спочатку референдум, потім розгляд його результатів у парламенті. Й лише тоді відкриття ринку землі, на якому основним оператором буде державний земельний банк. Це справедливо. Це відповідально. Це робота на стратегічну перспективу країни», — наголосив Юрій Павленко.

Аби виказати своє невдоволення роботою влади, люди використовують будь-яку можливість. Так, аграрії Бердичівщини підняли питання відкриття ринку землі під час представлення нового голови Бердичівської райдержадміністрації. У залі, де відбувався офіційний захід, був присутній народний депутат від «Слуги народу» Богдан Кицак (обраний по 63-му округу, до якого входить Бердичівський район). Аграрії нагадали народному обранцю, що напередодні ганебного голосування за розпродаж українських земель він обіцяв не підтримувати даний проєкт закону. Але слова не стримав.

«Влада знову зраджує інтереси людей. Ми втомилися від цього! Не дивно, що представлення нового чиновника переросло у дискусію на більш важливу загальнонаціональну тему. Фермери Бердичівського району, перш за все, готувалися до зустрічі з Богданом Кицаком — біля районної ради стояла сільськогосподарська техніка з плакатами «Ні розпродажу української землі!». А вже у залі, де проходила зустріч, люди висунули свої вимоги», — розповіла депутат Бердичівської міської ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Онуфрієнко.

Основний меседж, який намагаються донести аграрії до «слуг народу» — земельне питання в Україні потребує комплексного рішення, тобто пакету законів щодо розвитку фермерства, продовольчої безпеки й того ж таки ринку землі.

«Після відкриття ринку землі у тому вигляді, у якому пропонує нинішня влада, за дуже короткий термін українське мале та середнє фермерство буде знищене. Буде задушене монополістами, не кажучи вже про скупку нашої землі іноземцями. Представники громади Бердичівщини чітко зазначили, що вважають найкращим варіантом створення державного земельного банку, на базі якого земля здаватиметься в оренду або продаватиметься, але її цільове використання жорстко контролюватиметься. Саме такої позиції простих людей, фермерів з невеликих сіл притримується й ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», — підкреслила Наталія Онуфрієнко.

Проект закону про відкриття ринку землі проголосований лише у першому читанні, й ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ продовжить боротися проти намірів влади та її замовників продавити цю рейдерську законодавчу ініціативу.

«Ми будемо добиватися проведення всеукраїнського референдуму. Але тепер не тільки щодо земельного питання, а й одночасно — про довіру до цієї влади. Нехай народ дасть оцінку діям тих, хто відмовляється з ним рахуватися, хто зневажає його думку», — зауважив Юрій Павленко.

Опубліковано: 19 листопада 2019
×
Приєднатися