Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Держбюджет-2020 — чергова цеглина у побудові економічно та технологічно відсталої поліцейської держави

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій ПАВЛЕНКО, коментуючи прийнятий парламентом Державний бюджет України на 2020 рік.

«Ніякого економічного прориву, ніякого кінця епохи бідності. Забутьте! Нинішній уряд вдало наслідує кращі традиції минулої влади. Наприклад, написати та протягнути через парламент ще один антинародний, згубний для України бюджет. Усі бюджетні висновки, направлені Кабінету Міністрів після першого читання, були проігноровані, й тепер 2020 рік стане черговою цеглиною у побудові економічно та технологічно відсталої поліцейської держави», — наголосив Юрій Павленко.

Зі слів парламентаря, у кожній частині Держбюдету -2020 можна віднайти риси анти соціальності, проте цинізм окремих його пунктів просто вражає.

«Так, офіційний прожитковий мінімум у наступному році залишиться майже вдвічі нижчим від фактичного навіть у цінах вересня 2019. При цьому більшість соціальних допомог і виплат все ще залежать від суми прожиткового мінімуму. Вдвічі нижчою за прожитковий мінімум залишається мінімальна пенсія. Коли літні люди з Європи подорожують світом, українські пенсіонери живуть за межею бідності й не мають можливості повноцінно харчуватися і лікуватися. Діти й матері теж залишаються самі по собі: влада відмовилася збільшувати розмір допомоги при народжені дитини — наразі це сума на рівні 2014 року. Маю надію, що Мінсоцполітики хоча б відмовиться від планів скоротити навіть такі мізерні виплати для сімей, чий середньомісячний дохід перевищує 6 тис. грн. Цього просто не можна допустити», — зауважив парламентар.

Юрій ПАВЛЕНКО також зазначив, що освіта й медицина не отримають свої законодавчо закріплені 7% та 5% від ВВП відповідно, грошей для підвищення заробітних плат вчителям уряд не знайшов. Але продовжать скорочувати малокомплектні школи, а отже, звільняти педагогів та знижувати якість і доступність освіти, особливо для дітей сільської місцевості.

«По залишковому принципу фінансується медицина. Мінімум удвічі більше від значеної у бюджеті суми необхідно на первинну медичну допомогу. Обсяг фінансування Програми розвитку системи екстреної медичної допомоги залишився на рівні 2019 року — 922 млн грн, але її цільове призначення кардинально змінили. Цьогорічні кошти були призначені для організації оперативно-диспетчерських служб у 6 регіонах. У наступному  році на 900 млн грн планується купівля 470 машин екстреної допомоги. При цьому вартість однієї машини 1,6 млн грн, хоча якщо виходити з даних системи Prozorro, то за таку ціну їх купити дуже проблематично», — наголосив Юрій ПАВЛЕНКО.

За словами політика, якщо минула влада своїми діями започаткувала «епоху бідності» в Україні, то нинішня, її консервує і поглиблює.

«За величезний кредит довіри і монополію на усю владу команда Володимира Зеленського відплатила українцям Держбюджетом, який консервує економічну та енергетичну бідність, зберігає технологічну відсталість і соціальну несправедливість», — резюмував Юрій Павленко.

Опубліковано: 15 листопада 2019
×
Приєднатися