Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Дії Нацради з питань телерадіомовлення щодо телеканалу «NEWSONE» є прямим порушенням Конституції та Закону про інформацію

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, член парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко заявив у ефірі телеканалу «NEWSONE» у четвер, 5 вересня.

Він наголосив, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення грубо порушила Конституцію і законодавство України.

«Нацрада з питань телерадіомовлення звинувачувала телеканал «NEWSONE» у тому, що туди запрошували «неправильних» гостей, які говорили якісь «неправильні» речі, звинувачувала у незбалансованій редакційній політиці. Але ці звинувачення не є повноваженнями Нацради. Вона не наділена повноваженнями втручатися у редакційну політику будь-якого телеканалу. А такі дії Нацради – це ніщо інше як таке втручання. Тобто це цензура, що прямо заборонено Конституцією України і Законом про інформацію», – підкреслив Юрій Павленко.

За його словами, ситуація з каналом «NEWSONE» – це такий собі тест. «Така природа влади – захопити, поставити під контроль всі незалежні від них ЗМІ. І треба бути готовим, що вони це будуть робити. Відбувається такий собі тест», – сказав опозиційний політик.

Парламентарій також звернув увагу на порушення при проведенні експертизи висловів, які звучали в ефірі каналу. «Висновок щодо висловів, які нібито розпалюють ворожнечу, дала якась там незалежна медіаспільнота, якісь незалежні медіаексперти. Це також грубе порушення закону, бо лінгвістичну експертизу може надати лише експерт, який має ліцензію, який зареєстрований в Міністерстві юстиції. Експерт, який відповідно до закону несе кримінальну відповідальність за свій експертний висновок. Тому всі ці звинувачення, які є у висновку і рішенні Нацради, по суті своїй є юридично нікчемними. І якщо буде нормальний чесний суд, то я не бачу жодної юридичної перспективи у Нацради. Але це були не юридичні звинувачення, а політичний наступ з боку конституційного органу на конкретний телеканал, а в цілому – на свободу слова. Цей прецедент є надзвичайно небезпечним для роботи будь-якого засобу масової інформації в Україні, який буде показувати і говорити правду», – резюмував Юрій Павленко.

Нагадаємо, 5 вересня Нацрада з питань телерадіомовлення вирішила звернутися до суду з позовом щодо анулювання ліцензії телеканалу «NEWSONE».

Опубліковано: 5 вересня 2019
×
Приєднатися