Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Павленко: Децентралізація у баченні нинішньої влади — жодного народовладдя й диктатура центру

На цьому наголосив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

«Запропоновані владою конституційні зміни не дають громадам жодних важелів впливу на державну політику, в першу чергу – фінансових і соціально-економічних. Жодної інклюзивності. Жодного народовладдя. А можливість проведення референдумів щодо місцевих питань — це маніпуляція, що замикає громади у рамках їхніх локальних проблем. Це підхід, який не може влаштувати українських громадян, адже не вирішує завдання по об'єднанню країни», — підкреслив парламентар.

Запропоновані зміни містять чимало посилань на інші закони, які ще належить прийняти. Без обговорення та розуміння змісту цих законів невідомо, чи працюватиме система взагалі, вважає народний депутат.  

Юрій Павленко також звернув увагу на заяву президента про те, що запропоновані ним зміни до Основного Закону дають відповідь на зобов'язання України в рамках Мінських угод. Водночас законопроект по децентралізації не передбачає жодного конституційного статусу для Донецька та Луганська, наголосив Юрій Павленко.

«Пункт 11 Комплексу заходів з виконання Мінських угод передбачає внесення змін до Конституції України з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів. Такого узгодження на даному етапі немає. Залишається сподіватися, що подібні заяви не будуть сприйняті по ту сторону лінії розмежування як прагнення України порушити Мінські угоди», — підкреслив Юрій Павленко.

На думку парламентаря, заяви про реінтеграцію окремих районів Донецької та Луганської областей і повернення жителів цих територій у загальнонаціональний простір необхідно наповнити реальним змістом.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ не голосуватиме за законопроект по децентралізації у запропонованому вигляді, адже він повністю зберігає диктатуру центру над місцевим самоврядуванням.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ має на меті провести реальну централізацію влади, яка передбачає чітке розмежування повноважень держави та місцевої влади. Відносини між урядом і місцевими громадами мають будуватися на договірних підставах. Важливо, щоб місцеве самоврядування отримало вплив як мінімум на бюджетний процес. Перехід до прямих виборів на ключові посади забезпечить стабільність органів місцевого самоврядування., адже люди повинні мати право обирати керівників регіональної влади, муніципальної поліції та суддів», — резюмував Юрій Павленко.

Опубліковано: 14 січня 2020
×
Приєднатися