Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Зарплати міністрів у сотні тисяч гривень – це ляпас суспільству

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ зареєструвала проект Постанови, який заморожує підвищення зарплат народних депутатів. Про це заявив Співголова фракції Юрій Бойко в ефірі телеканалу «Наш».

«Ситуація із зарплатами чиновників – це цинізм вищої міри. Коли приймався бюджет 2020 року з практично замороженими пенсіями і підвищенням видатків на 20% на силові структури, стало зрозуміло, що нинішній уряд йде шляхом попередників. Такі ж бюджети приймалися і в попередні п'ять років. Але коли до всього цього, та ще й з огляду на затримки з виплатами зарплат, додалися мільйонні премії чиновників і міністри, які підвищують собі зарплати до сотень тисяч гривень, – це можна розцінювати тільки як ляпас суспільству, який поставив всю країну на диби. Люди закономірно висловили обурення чиновниками, які допустили таке знущання», – підкреслив Юрій Бойко.

«У республіках Прибалтики зарплата міністра прив'язана до середньої зарплати по країні. Вона в 3,5 рази більше середньої зарплати. 36 тисяч – це як раз 3,5 середніх українських зарплати. І це нормально. Але не сотні тисяч! Якщо естонський міністр поставить собі зарплату, не прив'язану до середньої зарплати, його тут же звільнять з роботи. А вони поставили собі премії, які дозволили отримати за місяць по 200-400 тисяч. Я вже не кажу про "Укрпошту", "Нафтогаз" чи "Укрзалізницю", де керівникам платять мільйони. А їхні підлеглі отримують по 10 тисяч», – наголосив політик.

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зазначив, що депутати-опозиціонери зареєстрували у Верховній Раді проект Постанови про заборону підвищення зарплат народним обранцям.

«Зарплата народного депутата зараз становить як раз близько 40 тисяч. І ми зареєстрували проект Постанови про те, щоб відмовитися найближчим часом від будь-яких підвищень. Тому що не можна так вчиняти із суспільством», – резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 24 січня 2020
×
Приєднатися