Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Законопроект ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ істотно знизить ціни на газ і впорядкує ціноутворення у сфері поставок природного газу

Про це заявив співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко в ефірі програми «Голос народу» на телеканалі «112 Україна», в п'ятницю, 27 вересня. Відповідаючи на питання телеглядачів, про підготовку підвищення цін на газ, Юрій Бойко зазначив, що, «якщо газ почнуть продавати, як сьогодні анонсується, по 10 тисяч гривень населенню, - то буде реальний бунт».

«Ми знаємо за якою ціною закуповувався газ для закачування в ПСГ «Нафтогазом» влітку. Дійсно, було різке падіння ціни з багатьох причин. У Європі була низька ціна - закачувалися по ній. Але із початком опалювального сезону, ситуація ризикує різко погіршитися. І якщо газ почнуть продавати, як сьогодні анонсується, по 10 тисяч гривень населенню, - то буде реальний бунт. Тому що люди не в змозі платити такі гроші, тим більше, що є можливість продавати його по 3800 гривень за тисячу кубометрів», - сказав Юрій Бойко.

Він також зазначив, що досі не підписаний контракт на транзит російського газу територією України.

«Потрібно зробити все, щоб новий договір на транзит газу по території України був підписаний. Інша справа, що є проблеми з тим, що "Нафтогаз" не був розділений, а це є вимогою європейського законодавства. І стороною договору повинен виступати новостворений суб'єкт. Це справа уряду, і я сподіваюся, що вони з нею впораються. Я навіть не хочу розглядати варіант, що договір не буде підписаний», - підкреслив народний депутат.

Політик нагадав, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ зареєструвала у парламенті законопроект про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» щодо впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ (рег. № 1122), де чітко прописана формула розрахунків, що дозволяє знизити вартість газу для всіх категорій споживачів.

Опубліковано: 27 вересня 2019
×
Приєднатися