Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Законопроект про середню освіту порушує конституційні права громадян – ми будемо боротися за його скасування

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив у Харкові, де в понеділок, 27 січня, відбулися громадські слухання щодо прийнятого Закону України «Про повну загальну середню освіту».

За його словами, для 30% громадян України російська мова є рідною, і прийнятий закон порушує їхні конституційні права. «Почали з так званого закону про захист української мови, на яку ніхто не нападав. Насправді це був каральний закон про заборону російської мови в громадській сфері. Сьогодні дійшли до освіти – хочуть заборонити викладання російською мовою. Це абсолютно очевидно – це пряма дискримінація, тому що мовами Європейського союзу в школі можна вчитися, а російською мовою не можна. Найбільш цинічне і неприємне, що «слуги народу» за це проголосували. Хоча йдучи до влади, вони декларували свободу і рівність прав громадян. І тепер самі цинічно це порушили», – сказав Юрій Бойко.

Депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ зареєстрували проект Постанови №0901-П про скасування рішення Верховної Ради про прийняття проекту Закону «Про повну загальну середню освіту».

«Я радий, що харківські освітяни, правозахисники нас підтримують. Ми бачимо, що ми не одні у цій боротьбі. Ми будемо боротися проти вступу в силу цього карального закону», – наголосив Співголова фракції опозиціонерів.

За підсумками громадських слухань було прийнято звернення з вимогою до Президента України Володимира Зеленського згадати про свої обов'язки гаранта Конституції, передвиборчі обіцянки, дані людям, і міжнародно-правові зобов'язання Української держави. «Президент повинен скористатися правом вето щодо Закону «Про повну загальну середню освіту», – йдеться у зверненні.

Опубліковано: 27 січня 2020
×
Приєднатися