Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Закон про землю – це велика афера влади, яка веде до розколу суспільства

Таємне прийняття земельної реформи без урахування інтересів мільйонів людей несе ризики соціальних потрясінь. Про це в ефірі програми «Право на владу» у четвер,14 листопада, заявив Співголова фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Юрій Бойко.

«У нас 6 мільйонів отримали паї. А 10 млн га землі нерозпайовані, і мільйони людей не отримали ці паї. Вони дивляться на тих, хто отримав і має можливість продати ці паї, і кажуть: а ми чим гірші?» – сказав Юрій Бойко.

Він навів приклад зі своєї розмови з жителями села.

«У селі до мене підходили лікарі і вчителі й запитували: а чим я відрізняюсь від працівника радгоспу чи колгоспу, чому їм дали, а мені не дали? Така ж ситуація і в містах. Тому у проголосованому монобільшістю законопроекті №2178-10 закладено розкол суспільства. Це колосальна політична провокація, адже люди, які можуть продати землю, стануть ворогами тих, у кого цієї землі немає. Нерозуміння цього закону і невдоволення людей показує і соціологія. Тому перш за все треба провести розпаювання 10 млн га державної землі», – підкреслив опозиційний політик. 

Також Юрій Бойко розповів про головну проблему фермерів, у яких є земля.

«60% з них мають від 1 до 10 тис. гектарів. І вони вже порахували, що, коли буде ринок землі у запропонованому зараз вигляді, вони зможуть викупити тільки третину за власні кошти. Вони не мають великих грошей, які є у компаній, що пролобіювали цей законопроект під керівництвом структур Сороса і транснаціональних корпорацій», – пояснив народний депутат.

Юрій Бойко додав, що майже всі фракції, крім «Слуги народу», були проти відкриття ринку землі.

«Комітет таємно збирався для розгляду, і все це нагадувало якусь детективну історію. Тому всі встали на диби, адже зрозуміли, що за цим криється великий обман. За Конституцією, кожна людина має право на земельний наділ. І завтра суди будуть завалені позовами, причому люди будуть праві. Без юридичних гарантій, без врегулювання всіх проблемних питань, нашвидкуруч і таємно таку важливу реформу, як земельна, проводити не можна – це прямий шлях до соціальних потрясінь», – застеріг Співголова фракції опозиціонерів.

Опубліковано: 15 листопада 2019
×
Приєднатися