Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Виплати по кредитах потрібно перенести, а кошти спрямувати на підтримку людей та економіки

Співпраця з МВФ повинна бути прагматичною, а боргові зобов’язання потрібно реструктуризувати і виплати по них перенести на період закінчення епідемії. Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив у коментарі журналістам.

Він наголосив, що в умовах кризи та епідемії уряду необхідно провести реструктуризацію запозичень.

«Це стосується і боргових зобов’язань перед МВФ, і перед власниками облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Виплати по них потрібно перенести на період після завершення епідемії. Зараз кошти вкрай необхідні для медицини, для підтримки людей і реального сектору економіки», – зазначив Юрій Бойко.

Що ж стосується співпраці з МВФ, то вона, за словами Співголови фракції опозиціонерів, повинна бути максимально прагматичною.

«Якщо нам це вигідно – так, співпрацю потрібно продовжувати. Але якщо вона обростає якимись політичними умовами, ультиматумами і веде до втрати нашої державності, то від такої співпраці треба відмовлятися», – зазначив парламентарій.

Юрій Бойко підкреслив, що ключовим інструментом для подолання кризи має бути розвиток вітчизняної економіки, а не постійний пошук нових кредитів.

«Потрібно не по світу бігати з простягнутою рукою, а займатись власною економікою. Надавати підтримку промисловості, сільському господарству, допомагати малому і середньому бізнесу. Реальний сектор має розвиватися, і саме він має бути в пріоритеті у держави. Тоді і Державний бюджет буде наповнюватися, і рівень життя громадян підвищуватися. Але у нинішнього уряду зовсім інший підхід, який веде лише до затягування боргового зашморгу на шиях українців», – резюмував Співголова фракції опозиціонерів.

Довідково. У новому 2021 р. Україна повинна виплатити Міжнародному валютному фонду 1 154,694 млн спеціальних прав запозичення (СПЗ), або ж 1,67 млрд доларів.

Перший платіж потрібно зробити вже 1 лютого.

Опубліковано: 11 січня 2021
×
Приєднатися