Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Замість підтримки економіки влада набирає нові борги, щоб проїсти їх

Державний борг уже досяг 2,5 трильйона гривень, тільки на виплату відсотків з держбюджету йде майже кожна 8-ма гривня. Країна продовжує занурюватися у боргову яму, при цьому влада нічого не робить для порятунку економіки.

Про це у коментарі журналістам 8 вересня заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Знову влада оголосить, що у нас нове свято – отримання чергового кредиту від міжнародних лихварів. Замість того, щоб підтримати реальний сектор економіки, власні підприємства, вони знову залазять у борги, які за традицією пустять на проїдання. Ми це бачили зовсім недавно. 23 серпня МВФ виділив Україні «подарунок» – безповоротну допомогу в розмірі 2,7 млрд доларів, а вже до кінця місяця уряд вирішив ці гроші проїсти. Хоча до цього йшли розмови про те, щоб погасити попередні борги», – сказав Юрій Бойко.

Україна платить зависоку ціну за латання бюджетних дірок, вважає політик.

«Майбутнє української землі, загроза продовольчій безпеці, ризики для державної незалежності – занадто висока ціна для латання бюджетних дірок і похвали від МВФ. Влада повинна обрати, на чиєму вона боці – народу чи МВФ», – підкреслив Юрій Бойко.

Зокрема, він зазначив, що за підсумками 2021 року держборг перевищить 56% ВВП. І цей показник набагато вищий від критичного рівня, рекомендованого для країн, що розвиваються (не більше 40% ВВП. У 2013 р було 39,9% ВВП, - ред.).

«Трагедія не тільки у тому, що борги постійно зростають, а в тому, що кредитні гроші витрачаються нераціонально. Ми чуємо заяви комбінаторів про «нью-васюки» та уявну деолігархізацію. А на практиці триває розтягування бюджетних коштів і переділ власності», – підкреслив Співголова ОП-ЗЖ.

Якщо уряд не може вирішувати проблеми людей – високі тарифи, ціни, які постійно зростають, зубожіння громадян і військовий конфлікт на Донбасі, він повинен піти у відставку, вважає політик.

«Так далі тривати не може. В країні немає миру, постійно зростають тарифи і ціни, люди ледве зводять кінці з кінцями. Уряд продукує декларації, а реальної роботи нема. Країна не може чекати – настав час вказати їм на двері. Необхідно сформувати професійний уряд, здатний реалізувати державну антикризову стратегію, яка поверне країні й людям упевненість у завтрашньому дні», – наголосив Юрій Бойко.

Опубліковано: 8 вересня 2021
×
Приєднатися