Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Владі потрібно не піаритися на коронавірусі, а негайно рятувати економіку і людей

Влада знову обдурила людей. Кабінет міністрів ще на рік переніс реалізацію постанови про підвищення мінімальних зарплат вчителям.

«Вчителів знову залишили на голодному пайку, при цьому влада зберігає мільйонні зарплати іноземним наглядачам у наглядових радах та правліннях держкомпаній. Цей цинізм і знущання необхідно припиняти. Гроші потрібно направляти на підтримку людей і економіки», - заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

Він підкреслив, що в умовах епідемії та кризи необхідно негайно прийняти пропозиції ОП-ЗЖ до бюджету-2021.

«Зокрема, ми вимагаємо збільшити фінансування охорони здоров'я на 52 млрд грн., фінансування галузі має становити не менше 5% ВВП. Прожитковий мінімум підняти до 6 187 грн. Мінімальну зарплату вже з 1 січня 2021 р. встановити на рівні 7 000 грн., пенсію - збільшити більш ніж удвічі», - зазначив політик.

Також Юрій Бойко вважає, що повинна бути переглянута й тарифна політика.

«В умовах стрімкого падіння економіки і рівня життя людей тарифи мають бути знижені, а правила надання субсидій – спрощені. Люди повинні отримувати допомогу від держави, а не відмови під надуманим приводом», - упевнений народний депутат.

Владі пора вже зрозуміти - або вона почне щось робити для боротьби з епідемією та економічною кризою, або їхні наслідки стануть для України фатальними.

«Не гратися з карантином і тасувати кадрову колоду, а вибудовувати ефективні фінансові відносини, за яких гроші дійдуть до регіонів. Адже на сьогоднішній день рішення всіх основних питань: і боротьба з епідемією, і забезпечення роботи підприємств, і економічний та соціальний захист громадян лежать саме на місцевій владі», – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що територіальні громади повинні бути дієздатними, передусім фінансово.

«Загальний обсяг непрофінансованих витрат (без урахування витрат на боротьбу з епідемією), які в останні роки були скинуті на місця, перевищує 60 млрд грн. Також в проекті бюджета на 2021 р. урізано цілу низку субвенцій та капітальних витрат місцевим бюджетам. Необхідно зупинити цей вал непрофінансованих витрат, делегованих з центру на місця, і формувати такі міжбюджетні відносини, які дозволять захистити економіку і людей», – сказав політик.

Співголова фракції опозиціонерів акцентував, що міфами й піаром кризу не зупинити.

«Ми вважаємо, що пропозиції від ОП-ЗЖ у бюджеті на 2021 рік - це ключова позиція, яка повинна бути прийнята. Інакше виправити ситуацію, в якій опинилася країна, буде надто складно. Остаточного зубожіння людей допустити не можна!» – резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 24 листопада 2020
×
Приєднатися