Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Влада продовжує боротися з епідемією яскравими презентаціями

Провали з вакцинацією і відсутність у влади чіткого плану боротьби з епідемією призвели до того, що список «червоних регіонів» поповнився ще двома. Тепер у зоні строгих карантинних обмежень – 12 областей і Київ.

Про це заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи журналістам чергову презентацію по вакцинації, представлену Кабміном.

Політик підкреслив, що поки влада бореться з епідемією презентаціями, Україна за темпами вакцинації у 15–20 разів відстає від Європи.

«Плани з вакцинацією населення весь час переносяться. Грошей у галузі не вистачає. Ні в минулому, ні в цьому році влада так і не забезпечила охороні здоров'я належні 5% ВВП, і ситуація продовжує погіршуватися», – сказав політик.

Він зазначив, що розрекламована програма медичних гарантій так і не забезпечила населення доступною медичною допомогою.

«Про який захист здоров'я може йти мова, якщо у цьому році на фінансування медицини виділили тільки половину від необхідної суми, визначеної Міністерством охорони здоров'я. У медгалузі борги по зарплатах. Сімейні лікарі, на яких зараз ліг весь тягар прийому хворих на коронавірус, взагалі не отримують жодних ковідних доплат. Хронічно не вистачає медперсоналу, палати з ковідними хворими не обладнані кисневими точками, бракує ліжко-місць. "Медреформа Супрун" продовжує добивати галузь», – сказав народний депутат.

Підсумком цього, за словами Юрія Бойка, став повний провал з вакцинацією, десятки тисяч медпрацівників, які, не бажаючи працювати за копійки, залишили країну, і майже знищена система охорони здоров'я.

«За весь час епідемії COVID-19 влада, по суті, не мала чіткої стратегії боротьби з нею. Вони весь час міняли і коректували свої "дії". Але некомпетентністю влади не можна виправдати те, що відбувається в країні», – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Політик зазначив, що ОП-ЗЖ пропонує конкретні антикризові кроки, здатні вирішити соціальні завдання, забезпечити підтримку й захист людей, відновити економічний потенціал країни.

«Україну врятують не яскраві презентації чи гучні піар-акції Кабміну. Потрібні конкретні дії та чітке розуміння ситуації. Ми знаємо, що і як потрібно робити. Ми запропонували свій антикризовий план і відповідні законопроекти з усіма розрахунками. Владі потрібно проявити політичну волю і починати захищати людей і рятувати країну», – підсумував Юрій Бойко.

Опубліковано: 8 квітня 2021
×
Приєднатися