Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Верховна Рада повинна почати негайну роботу над імплементацією «формули Штайнмайера» в українське законодавство

Українська влада не зробила жодного кроку для реалізації домовленостей щодо виконання Мінських угод, досягнутих у Парижі в грудні 2019 року у Нормандські форматі. Ангела Меркель чітко дала зрозуміти Володимиру Зеленському, що підписані у Парижі домовленості пора виконувати.

Так Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко прокоментував результати зустрічі у Берліні президента України і канцлера Німеччини.

«Виконання Мінських угод, підписаних п'ять років тому, залишається єдиним надійним дипломатичним шляхом врегулювання конфлікту на Донбасі. Закріплення цих Угод Резолюцією Ради Безпеки ООН (№ S / RES / 2202 (2015) від 17 лютого 2015 року робить їх обов'язковими для виконання всіма сторонами», – зазначив Юрій Бойко.

Він нагадав, що для України це означає: прийняти закони про амністію, про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, про вибори на тимчасово непідконтрольних територіях, а також внесення змін до Конституції.

«12 липня для Зеленського настав момент істини, адже в Європі підписані домовленості звикли виконувати. А не спочатку підписати, а потім говорити про те, що ми погарячкували і для нас це неприйнятно. Тому Верховна Рада повинна почати негайну роботу над імплементацією ˮформули Штайнмайераˮ в українське законодавство», – підкреслив політик.

Фракція ОП-ЗЖ ще на початку роботи нинішнього парламенту внесла до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив для досягнення миру в Україні, повернення територій і людей.

«Наша позиція залишається незмінною: ми повинні зробити все можливе для реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій. А значить, Україна повинна виконати Мінські угоди, внести зміни в закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, прийняти зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу. Все це важливо для якнайшвидшого відновлення миру в країні», – резюмував Співголова фракції опозиціонерів.

Опубліковано: 13 липня 2021
×
Приєднатися