Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: В умовах паливної кризи треба захистити людей

Парламент повинен забезпечити зниження тарифів на тепло, щоб не допустити колапсу у промисловості та комунальній сфері. Про це на засіданні Погоджувальної ради заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Пакет законів, якій має розглядатися цього тижня у парламенті, не відповідає вирішенню ключових питань, які сьогодні турбують громадян. Перш за все - це ситуація в енергетиці. Ми багато чули від членів уряду, коли вони з трибуни розповідали, скільки вони закачали газу, скільки завезли вугілля, що всього вистачає. Але це не відповідає дійсності», - зазначив парламентар.

Співголова фракції опозиціонерів нагадав, що вже зараз обіцянка влади про те, що вартість тепла не буде збільшуватися, не відповідає дійсності.

«Згідно підписаного меморандуму, теплокомуненерго буде отримувати газ вартістю 16 тисяч гривень за 1000 кубів із доставкою. Минулого року це було 7 тисяч. Враховуючи складову газу у теплі – а це 70% - вже зрозуміло, що обіцянка не піднімати тариф на тепло не буде виконана», - підкреслив Юрій Бойко.

В такий ситуації, вважає політик, тарифи на тепло будуть підніматися майже удвічі в комунальній сфері, або громади будуть вимушені компенсувати це зростання з власних бюджетів, де грошей і так недостатньо.

«Ще гірша ситуація з промисловістю. Промисловість отримує газ по 50 грн за куб. Це означає, перш за все, загрозу зупинки підприємств і масове безробіття. А також – підвищення цін на товари першої необхідності, які купують люди кожен день: хліб, цукор та інші», - зазначив парламентар.

Юрій Бойко підкреслив, що парламент повинен взяти на себе відповідальність щодо подолання кризової ситуації та підтримати ініціативи опозиції, які спрямовані на захист людей, промисловості та комунальної сфери.

«У такій кризовій ситуації парламент повинен створити спеціальну комісію з контролю виконання меморандуму, який був підписаний центральними органами влади і місцевими. Для подолання паливної кризи треба перейти до механізмів формування ціни на газ, які передбачають змішування власного газу та імпортованого, як це роблять в Європі інші країни вже сьогодні. Відповідний законопроект №6169 вже зареєстрований нашою фракцією. Треба зробити таким чином, щоб і люди, і промисловість, і комунальна сфера могли отримати дешевший газ», - зазначив політик.

За словами Юрія Бойка, необхідно відмовитися від схем закупівлі російського газу через посередників та вийти на прямі закупівлі газу з Росії. Це також дозволить зменшити ціну на газ.

«Також треба підвищити фінансове забезпечення субсидій – це додатково 12-15 млрд гривень - щоб підтримати людей в умовах цієї паливної кризи. Такі кроки дозволять пережити зиму без катаклізмів», - резюмував  Юрій Бойко.

Опубліковано: 18 жовтня 2021
×
Приєднатися