Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Українські міста стали заручниками непродуманих дій влади в газовій галузі

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко написав на своїй сторінці в Facebook.

«Українські міста стали заручниками непродуманих дій нинішньої та попередньої влади в газовій галузі. Нещодавно я з робочою поїздкою відвідував Ніжин. Ситуація з теплокомуненерго там взагалі дика. Запуск опалювального сезону ускладнюється фактом, що процедура банкрутства комунального підприємства була запущена ще кілька років тому. Фактично, держава не дає там спокійно запустити опалювальний сезон. Але діяти таким чином з підприємством, яке обслуговує місто, не має права ані держава, ані «Нафтогаз», - підкреслив Юрій Бойко.

Співголова ОП-ЗЖ додав, що заручниками нинішньої ситуації опинилися кілька десятків тисяч людей, і пообіцяв направити депутатський запит для вирішення цієї проблеми. За його словами, загальний стан підготовки до опалювального сезону по країні - поганий.

«Влада зовсім не підготувалася, не продумала, якими будуть ціни, не продумала, як бути з підприємствами, у яких є борги, не відпрацювала механізм реструктуризації заборгованості таких підприємств. Але ж вони потрапили в борги через те, що ціна на газ була підвищена волюнтаристськи в 10 разів за останні 7 років. Через це вся комунальна сфера опинилася в уразливому становищі», - підкреслив опозиційний політик.

Народний депутат впевнений, що меморандум про непідвищення тарифів виконуватися не буде. Оскільки прописані в ньому ціни на газ для теплокомуненерго вже призвели до підвищення тарифів - від 30% до 100%, і ТКЕ будуть змушені підвищувати тарифи. Він нагадав, що ОП-ЗЖ зареєструвала в парламенті законопроект про змішування газу внутрішнього видобутку і імпортного, прийняття якого дозволить не підвищувати ціни на природний газ.

«Ми знаємо, як допомогти людям, комунальним підприємствам та промисловості. Ми внесли в парламент відповідний законопроект, і будемо вимагати, щоб він був прийнятий», - резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 19 жовтня 2021
×
Приєднатися