Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: У влади немає політичної волі для повернення миру в Україну

У політичному плані ми втратили минулий рік. Це був рік заяв, кадрової чехарди та імітації діяльності, але конкретних результатів не було. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко у коментарі журналістам.

«У нас є нормальний відпрацьований формат – це Мінські угоди, але у влади немає політичної волі для досягнення миру. За сім років протистояння ситуація в Україні змінювалася тільки в гіршу сторону – це стосувалося всіх сфер життя. І 2020 рік, незважаючи на всі обіцянки влади і очікування людей, теж став роком втрачених можливостей», – сказав Юрій Бойко.

Співголова опозиційної політичної сили підкреслив, що шлях до миру добре відомий.

«Це налагодження прямого діалогу в чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва. Скасування всіх дискримінаційних рішень у мовній сфері. Активна робота на рівні ТКГ у Мінську для розведення військ і узгодження політичних позицій, прийняття у Верховній Раді законів про особливості місцевого самоврядування на Донбасі, амністію, особливості проведення місцевих виборів», – зазначив він.

Але, за його словами, люди, які ведуть переговори, не розуміють, що такий складний конфлікт без компромісу вирішити не можна.

«Збройний конфлікт на Донбасі можна вирішити виключно шляхом переговорів. Ці території і ці люди не готові до життя в Україні. Починаючи від інфраструктури, амністії та закінчуючи особливим статусом. Вони 7 років живуть іншим життям. Потрібен особливий статус, щоб підготувати їх до нормального життя вдома», – впевнений опозиційний політик.

Юрій Бойко нагадав, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ розробила і подала до Верховної Ради законопроекти, необхідні для досягнення стійкого миру в Україні.

«У нашої політсили є Мирний план, розроблений на основі Мінських угод. Ми готові до переговорів з Донецьком і Луганськом, з Російською Федерацією і нашими європейськими партнерами. Ми готові повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас», – резюмував Співголова ОП-ЗЖ.

Опубліковано: 9 лютого 2021
×
Приєднатися