Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Вимагаємо від влади негайно відновити систему водопостачання Донбасу

Про це 8 липня під час робочої наради у Слов'янському відділенні КП «Вода Донбасу» заявив Співголова опозиційної ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, який відвідав регіон з робочою поїздкою.

У Донецькій області п'ять міст повністю або частково залишилися без води. Такі аварії на Донецькому водоводі, особливо у літній період, відбуваються майже регулярно, ситуація постійно погіршується. 97 км труби другого Донецького водоводу, яка фактично забезпечує північну частину області, зношена майже на 100% і не підлягає ремонту.

«Чергова аварія на Донецькому водоводі залишила без води низку прифронтових міст Донеччини. Це особливо небезпечно, коли, наприклад, у Слов'янську, кожен день фіксується новий спалах коронавірусу - вже понад 400 хворих, і їх кількість продовжує зростати. По всій Донецькій області епідеміологічна ситуація також погіршується. Залишити у такий час людей без води і не виділити необхідні кошти з держбюджету на заміну зношеної на 100% інфраструктури донецького водоводу – це злочин!» – вважає Юрій Бойко.

Політик зазначив, що опозиціонери піднімали це питання у Верховній Раді, відзначаючи, що латати давно зношену трубу немає сенсу, потрібно повністю замінити водогін.

«Щоб забезпечити безперебійну роботу підприємства, а людям – постачання питної води, треба повністю замінити систему. Ціна питання - приблизно 800 мільйонів гривень. Зрозуміло, що в обласному бюджеті таких грошей немає, але є у Фонді боротьби з COVID-19, гроші з якого, замість того, щоб віддати медикам, на підготовку медобладнання і лікарень, витрачають на непріоритетна речі. У той же час безперебійна робота водопроводу – це також профілактика поширення вірусу. І ми будемо ставити це питання негайно», – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Валерій Гнатенко, Володимир Мороз, Наталія Королевська, Федір Христенко, Юрій Солод, Сергій Дунаєв підписали звернення до прем'єр-міністра і до профільних міністерств, щоб в максимально короткі терміни вирішити питання з фінансуванням ремонту водоводу і забезпечити жителів Донбасу чистою водою.

Опубліковано: 9 липня 2020
×
Приєднатися