Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Країні необхідне повноцінне самоврядування, а не прислужники антинародної Зе-влади

Децентралізація і повноцінне місцеве самоврядування повинні сприяти економічній та фінансовій самостійності регіонів, а не диктату з центру і ручному розподілу фінансових ресурсів, як це відбувається зараз. Про це заявив у коментарі журналістам Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Цинічно прикриваючись розмовами про децентралізацію, влада буквально розоряє місцеве самоврядування. Непідйомні зобов’язання без відповідного фінансування послаблюють місцеву владу і знижують довіру до неї людей. Непрофінансовані витрати, делеговані з центру на місця, за даними Асоціації міст України, вже перевищили 60 млрд гривень», – зазначив Юрій Бойко.

Також, за його словами, серйозні проблеми на місцях викликала примусова адміністративно-територіальна реформа, затіяна Зе-командою перед виборами.

«Уряд свавільно кроїв і перекроював ОТГ та райони. Це спровокувало організаційну, фінансову і управлінську плутанину та конфлікти. Додамо до цього, що півмільйона людей на сході країни взагалі були позбавлені права формувати свої ради. І тепер там розпоряджаються військово-цивільні адміністрації. А проблеми людей не знаходять свого вирішення. Ця влада не поважає людей. Не поважає їхні права. Вона штовхає країну до боргів, кризи і розпродажу, але винним хоче зробити місцеве самоврядування», – сказав політик.

Юрій Бойко підкреслив, що розвинене місцеве самоврядування – надзвичайно важливий інститут для української демократії, який робить державу більш гнучкою і захищеною. Особливо в період криз.

«Саме місцеве самоврядування піклується про якість життя людей, вирішує їхні щоденні проблеми, що особливо важливо зараз, в період епідемії та кризи. Але сильне самоврядування задає незручні питання уряду. Тому зараз влада робить все, щоб послабити і підпорядкувати місцеві ради та мерії, зробити їх співучасниками в реалізації антинародної політики. Погрозами і тиском вона примушує місцевих депутатів створювати в радах ручні коаліції. У союзі з партією війни Порошенка будь-якими шляхами продавлює призначення до керівництва рад слухняних "своїх людей"», – зазначив він.

Якщо влада думає, що в Україні немає політичної сили, здатної протистояти політиці руйнування української держави і самоврядування, то вона помиляється, – впевнений Юрій Бойко.

«Мета ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ – провести справжню децентралізацію в Україні. Ми будемо всіма силами протидіяти антинародному сценарію влади і добиватися реальних повноважень для місцевих рад всіх рівнів», – сказав Співголова опозиційної політичної сили.

Юрій Бойко наголосив, що з такими завданнями партія йшла на місцеві вибори, цим завданням підпорядкована робота і зараз.

«Ми формуємо в місцевих радах ефективні народні коаліції, які будуть захищати права громад і працювати над поліпшенням життя людей. Наша парламентська фракція активно співпрацює з місцевими депутатами і мерами. Зараз в період затвердження Державного бюджету це особливо важливо. Ми надамо громадам реальну можливість впливати на державну політику, забезпечимо надійну фінансову базу місцевого самоврядування. Ми доб'ємося прийняття Закону про всеукраїнський та місцевий референдум, гарантуємо громадам і регіонам право самостійно вирішувати питання мови, культури та історичної пам'яті. З цим ми йшли на місцеві вибори і отримали підтримку. Виконанню цих завдань підпорядкована робота партії і зараз», – резюмував Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Опубліковано: 7 грудня 2020
×
Приєднатися