Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Повноваження, фінанси і баланс – так повинні будуватися відносини між центром і владою на місцях

Баланс інтересів між центром і місцевою владою, повноваження і достатні фінансові ресурси - так повинні вибудовуватися відносини між центральною і місцевою владою. Це закріплено законодавством, і це повинно бути підкріплено політичною волею.

«Після виборів основне завдання – якомога швидше сформувати міські та обласні ради. Тому що у нас країна зараз, як клаптикова ковдра, з дуже строкатою політичної палітрою. І в цій ситуації дуже важливо витримати баланс між місцевою і центральною владою. Щоб не було того протистояння, яке спостерігалося останнім часом, коли йшов постійний тиск на місцеву владу з боку центральної. А на місцях не розуміли, чого від них хочуть, при цьому не було ні достатнього фінансування, ні субвенцій», – сказав Юрій Бойко у коментарі журналістам.

Політик зазначив, що зараз ОП-ЗЖ працює над формуванням коаліцій на місцях, які будуть захищати інтереси громад.

«Наші фракції займуть активну позицію і стануть центрами об'єднання всіх відповідальних політичних сил в радах всіх рівнів. Наша мета – боротися з епідемією, долати кризу, забезпечити соціальний захист людям і не допустити «Великої схеми» розграбування громад», – підкреслив Співголова партії.

Зокрема, він наголосив на важливості побудови такої системи взаємовідносин між центром і владою на місцях, за якої місцеве самоврядування матиме достатньо владних повноважень і фінансових ресурсів для їх виконання.

«Місцеве самоврядування повинно, крім обов'язків і вказівок з центру, мати всі необхідні повноваження і фінансові ресурси для їх виконання. Це вимагатиме, по-перше, продовження реформи міжбюджетних відносин. По-друге, ми хочемо забезпечити перехід на партнерські відносини між місцевим самоврядуванням і центральною владою. По-третє, регіонах необхідно надати право участі у бюджетному процесі та право голосу у формуванні державної політики щодо цих самих регіонів. Частина цього – можливість проведення місцевих референдумів та плебісцитів щодо важливих для людей питань. У тому числі, мовних та культурних», - сказав опозиційний політик.

Тому, за словами Юрія Бойка, після того як будуть проведені перші сесії, сформовані міські та обласні ради, потрібно будувати нову модель відносин між центральними органами та місцевою владою.

«Протистояння і цейтнотів потрібно всіляко уникати. Потрібно розробляти баланс і будувати нову модель відносин між центральними органами та місцевою владою. З чіткими повноваженнями і достатніми фінансовими ресурсами. Це закріплено законодавством, і це повинно бути підкріплено політичною волею. І на це підуть всі, тому що від цього залежить розвиток кожного міста і села, розвиток і майбутнє України», - підкреслив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Опубліковано: 23 листопада 2020
×
Приєднатися