Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Підтримка вітчизняного виробника має бути ключовим пріоритетом у роботі уряду і парламенту

Про це засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час відвідування підприємства «Укрспецвагон» в селищі Панютине Лозівського району Харківської області.

Потужності заводу дозволяють виробляти 6 видів вагонів. З цехів може виходити по 12 вагонів щодня. Однак зараз тут тільки проводять ремонт існуючого залізничного складу. Через брак фінансування, відсутність держзамовлень і втрату торговельних партнерів виробництво на підприємстві заморожено. На заводі працюють тільки в одну зміну, зарплати мізерні.

Юрій Бойко підкреслив, що таким підприємствам потрібно надавати державні замовлення, адже в Україні катастрофічно не вистачає вагонів.

«Залізниця сьогодні має дуже багато проблем, і головна з них – це зниження вантажопотоків, що тягне за собою зниження прибутковості. Складається дивна ситуація, коли фермери стоять в черзі за зерновозами, бо нічим вивозити урожай. Те ж стосується вугілля, продукції хімічної промисловості тощо. Тобто хтось не може вивезти продукцію, а вам не дають будувати вагони. Не використовувати потужності вашого підприємства в таких умовах – це просто злочин», – сказав він.

За його словами, має бути державна програма, яка передбачає виділення кредитів залізниці, щоб вона замовила стільки вагонів, скільки необхідно.

«Дали кредит залізниці, вона замовила у вас вагони. Ви провели необхідні закупівлі, виробили продукцію, за вами потягнулися всі суміжники, які роблять запчастини. І цей процес треба відроджувати. Не бігати по світу за кредитами, а займатися реальним сектором економіки. Що ми, власне, і будемо робити, тому що іншого шляху немає. Уряд, що йде, цього просто не розумів. Їм подобалося ходити з простягнутою рукою, мовляв, візьмемо кредити і якось протягнемо. Але ось прийшов час за ними платити – 12 млрд доларів Україна повинна буде віддати кредиторам вже в цьому і наступному році. Це дуже велика сума», – зазначив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Юрій Бойко також представив колективу підприємства кандидата по 179-му округу Сергія Степанова. «Якщо ви його підтримаєте, він буде відстоювати ваші інтереси, в тому числі і вашого підприємства, боротися за вас. І у вас буде свій представник в Києві», – сказав Юрій Бойко.

Побував Юрій Бойко і на Лозівському ковальсько-механічному заводі (ЛКМЗ) – це найбільше ковальсько-штампувальне підприємство України і СНД.

Один з цехів ЛКМЗ, де виготовляють корпусу для БТР, тимчасово заморозили. Все через борг Міністерства оборони України. Підприємство виконало держзамовлення на 50 млн гривень, однак грошей не отримало досі.

Юрій Бойко підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ буде добиватися виплати боргу за поставлені корпуси і наголосив на тому, що уряд має підтримувати держпідприємства. «Держава не повинна замовляти техніку за кордоном, а підтримувати вітчизняного виробника. Це має ключове значення для розвитку нашої економіки. І ми будемо цим займатися», – підкреслив народний депутат.

Опубліковано: 12 липня 2019
×
Приєднатися