Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Парламент зобов’язаний збільшити фінансування медицини, щоб країна могла пройти епідемію коронавірусу

Для недопущення колапсу медичної системи України потрібно переглянути проект бюджету на 2022 рік та збільшити фінансування медицини. Про це під час засідання Погоджувальної ради заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Депутати фракції ОП-ЗЖ внесли поправки до проекту закону «Про державний бюджет на 2022 рік», які, зокрема, допоможуть медичній системі вижити в період пандемії коронавірусу. Пропонується підвищити на 49 млрд гривень фінансування програм охорони здоров’я, зокрема, державних гарантій медичного обслуговування, екстреної медичної допомоги, оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, підвищення оплати праці», - пояснив Юрій Бойко.

За словами опозиційного політика, при розгляді головного фінансового документу на наступний рік, потрібно забезпечити класичну формулу, коли 5% ВВП направляється на медицину. В Україні це і досі лише 3,5%.

«І за нашими розрахункам приблизно 50 млрд гривень не вистачає для того, аби забезпечити медицину коштами, необхідними для зупинки пандемії та підтримки медичної системи», - сказав Юрій Бойко.

У ситуації, коли під час пандемії у медичних закладах не вистачає найнеобхіднішого, а лікарі та медичний персонал роками чекають на підвищення зарплат, потрібно нарешті припинити фінансування піар-проектів влади та зменшити фінансування силових структур, резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 18 жовтня 2021
×
Приєднатися