Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Парламент монобільшості стрімко втрачає довіру

Працюючи в турборежимі, приймаючи закони, які не мають жодного стосунку до покращення життя людей, цей парламент так званої монобільшості втрачає довіру у суспільстві. Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив журналістам, коментуючи 100 днів роботи Верховної Ради ІХ скликання.

Він підкреслив, що парламент працював неефективно. «Відбувається узурпація законодавчого процесу монобільшістю. Статистика наступна: станом на 2 грудня було розглянуто 126 законопроєктів авторства «Слуги народу» і лише 13 законопроєктів авторства всіх інших фракцій. Це колосальний перекіс. Але найголовніше, що серед цих 126 практично не було законопроєктів, яких чекають люди: щодо зменшення тарифів, підвищення соціальних виплат, підтримки тих, хто її потребує, завершення конфлікту на сході країни тощо. Здебільшого це або лобістські законодавчі ініціативи, або адміністрування Верховної Ради. Тому довіра до такого парламенту з боку громадян України катастрофічно падає», – сказав опозиційний політик.

Юрій Бойко також розкритикував роботу голови Верховної Ради. «Коли обирали спікера, то я йому побажав, що він був спікером не частини парламенту, як це було у минулому скликанні, а всієї Верховної Ради. Але сьогодні ми абсолютно чітко бачимо, що він став спікером «Слуги народу». Коли розглядається законопроєкт «Слуги народу», спікер закликає всіх прийти до зали і підтримати. До того ж називає певне «кодове слово», яке сигналізує про необхідність проголосувати «за». Коли ж розглядається законодавча ініціатива авторства іншої фракції, він до цього ставиться з байдужістю – визначайтесь і все», – зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

Зокрема, він підкреслив, що фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ буде вже найближчим часом ініціювати зміни до Регламенту.

«Ми підготували зміни до Регламенту роботи Верховної Ради, які передбачатимуть квотний принцип внесення законопроєктів. І я думаю, що нас підтримає багато депутатів. Наші виборці вже починають піднімати питання стосовно того, що законопроєкти ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ не розглядаються в залі. І ми будемо боротись за це право», – резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 6 грудня 2019
×
Приєднатися