Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ зупинить рейдерські захоплення земель

Про це під час зустрічі з аграріями Харківщини заявив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

Сьогодні від рейдерських атак потерпають понад 70% фермерських господарств по всій Україні. Харківські аграрії підтверджують: з нападами рейдерів вони борються упродовж останніх трьох років.

 «Почалося все у 2017-ому, коли спростили процедуру переоформлення корпоративних прав, тоді постраждало багато сільгосппідприємств. Одне з наших підприємств у Першотравневому районі вже вдруге захоплють рейдери, і ми нічого не можемо зробити», - розповідає засновниця сільгосппідприємства Зоряна Обора.

 Юрій Бойко добре знайомий з проблемами аграріїв, адже вони набули масового характеру по всій країні. Рейдери забирають в аграріїв і землю, і зерно — збитки вже перевищили 3 млн гривень.

«Те, що у минулому році було зафіксовано понад 500 рейдерських захоплень, свідчить про одне: цю корупційну схема «кришує» Мін’юст за підтримки влади. Я неодноразово звертався з депутатськими запитами у правоохоронні органи і можу запевнити, що після зміни влади всі винні будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», — сказав Юрій Бойко.

Для того, щоб бути упевненому у завтрашньому дні, аграрії повинні знати, що зможуть не тільки зібрати урожай, а й продати його, розплатитися з людьми та інвестувати у розвиток своїх підприємств, переконаний Юрій Бойко.

«Сьогодні фермери змушені самотужки боротися з рейдерами, створюючи охоронні служби і загони самооборони. Це ненормальна ситуація. Завдання влади — захистити тих, хто дає людям роботу, забезпечує нас продовольством, наповнює бюджет країни. Ми на законодавчому рівні захистимо аграріїв як головних експортерів і створимо їм умови для нормальної праці. Якщо не зупинити рейдерів вже сьогодні, то завтра жодна людина не захоче ані землі, ані того аграрного бізнесу», — підкреслив опозиційний політик.

 Крім захисту від рейдерів, аграріям необхідно повернути пільги, здешевити кредити, гарантувати право власності на землю, прозорість при її оформлені, збільшити квоти на експорт продукції вітчизняних виробників, — всі ці питання ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ почне вирішувати вже у новому парламенті, запевнив Юрій Бойко.

 «Особливого підходу вимагає відкриття ринку землі. Сьогодні суспільство не готове до такого кроку. Спочатку треба розробити законодавчу базу і механізм захисту тих, хто працює на землі, створює робочі місця і таким чином не дає селу занепадати, а також на референдумі запитати у людей, як вони ставляться до цього питання», — сказав Юрій Бойко.

 

Опубліковано: 12 липня 2019
×
Приєднатися